Zapowiedzi

Pracownia Teatralna – nowa przestrzeń w miejskiej kulturze Białegostoku

Kompleksowy kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych do szkół teatralnych!

 Pracownia teatralna zaprasza młodzież, która marzy o zdobyciu indeksu szkoły teatralnej!

Kurs wspiera przygotowania do każdego etapu egzaminów!

Prowadzony przez zawodowych, profesjonalnych twórców teatralnych kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych do szkoły teatralnej, pomoże Państwu w opanowaniu podstawowych, niezbędnych i wymaganych umiejętności na egzaminie.

Uruchomimy ciało, uwolnimy głos, obudzimy świadomość; pomożemy interpretować wiersze i prozę; doradzimy jak poradzić sobie z tremą. Podzielimy się wiedzą i ciekawostkami oraz tytułami lektur, które warto znać przystępując do egzaminu wstępnego na uczelnię artystyczną. Pomożemy przygotować się do autoprezentacji on-line.

Pod czujnym okiem doświadczonych, zawodowo czynnych praktyków teatru, zdobędą Państwo szeroki zasób wiedzy i ćwiczeń potrzebnych i przydatnych podczas egzaminu wstępnego do szkół o profilu teatralnym.

Oferta skierowana jest do osób w wieku od 16 do 25 lat, pragnących przystąpić w tym roku, bądź w kolejnych latach, do egzaminu wstępnego do szkoły teatralnej.

8 tygodni, 64 godziny, wiersz, proza, interpretacja, zadania aktorskie, śpiew, dykcja, emisja głosu, taniec, gimnastyka, improwizacje ruchowe!

Serdecznie zapraszamy!

Nasza kadra:

Justyna Godlewska-Kruczkowska –  pasja, temperament, uśmiech. Aktorka, logopeda, pedagog. Ponad 20 lat na scenie i 60 ról (o szerokim wachlarzu charakterów i osobowości) w spektaklach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Juror konkursów recytatorskich i teatralnych. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku (spektakle “Emocjałki” i “Kochanka”). Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.

Magdalena Dąbrowska – talent, cierpliwość, konsekwencja. Aktorka, pianistka, pedagog. Wykładowca Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Ożywi każdą formę, a zwłaszcza marionetkę. Od kilku lat gra w zespole Białostockiego Teatru Lalek. Komponuje muzykę, śpiewa. Na co dzień oaza spokoju, na scenie wulkan emocji.

Paula Gogol – energia, młodość, dynamika. Aktorka, tancerka. Absolwentka Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie Wydziału Tańca w Bytomiu. Dyplomy przygotowywała pod czujnym okiem Jana Peszka. Najmłodsza artystka zespołu aktorskiego Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Wytańczy wszystko. Posiadaczka pięknego uśmiechu i wielu niespodziewanych pomysłów.

Grzegorz Suski – wiedza, umiejętności, doświadczenie. Absolwent Akademii Teatralnej w Warszawie. Reżyser, aktor, choreograf. 30 lat pracy na scenach teatralnych. Gra na deskach Teatru Stu w Krakowie, wykładał w krakowskiej Akademii Sztuk Teatralnych, grał w musicalach „Metro” i „ Koty”. Reżyserował „Romeo i Julię” w Teatrze Polskim w Szczecinie, „Makbeta” w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej. Na scenie Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku wyreżyserował „Hobbita”, odpowiadając jednocześnie za adaptację i muzykę tego widowiska, a także „Treny”. Dyplomowany instruktor akrobatyki.

Tylko u nas poczujecie państwo prawdziwą atmosferę egzaminów wstępnych i dowiecie się jak różnorodne i wymagające są zajęcia w szkole teatralnej!

Pracownia teatralna czeka właśnie na Ciebie! 

Zadzwoń: 602 408 850

Napisz: justyna@pracowniateatralna.pl, pawel@pracowniateatralna.pl

Ograniczona liczba miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń!

Startujemy: 10 kwietnia 2021 roku

 Spotkania będą się odbywały w soboty i niedziele w godzinach 14.00 – 18.00 

W pracowni teatralnej przy ulicy Mickiewicza 71 A w Białymstoku

 Pomagamy spełnić marzenia! Dołącz do nas!

Pracownia Teatralna – nowa przestrzeń w miejskiej kulturze

Białystok zyskał nowe miejsce na kulturalnej i edukacyjnej mapie miasta. Justyna Godlewska–Kruczkowska oraz Paweł Żuk zapraszają do artystycznej przestrzeni: Pracowni Teatralnej.

„Pracownia Teatralna. Justyna Godlewska i Przyjaciele” to pomysł, który kiełkował w głowie Justyny Godlewskiej-Kruczkowskiej od dłuższego czasu. Realnych kształtów nabrał jednak dopiero na początku tego roku. Aktorka, która na co dzień pracuje w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku, postanowiła stworzyć nowe miejsce, w którym będą odbywały się kursy, szkolenia i zajęcia teatralno–artystyczne dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych.

– Spektakl stypendialny „Kochanka”, który powstał w ubiegłym roku, uświadomił mi, jak wiele osób dopinguje mnie w mojej artystycznej działalności. Życzliwe komentarze i pozytywne opinie zachęciły mnie do dalszego działania. Praca nad tym przedstawieniem pokazała, że projekty wybrzmiewają, ale ludzie i pomysły – zostają. I właśnie tak zrodziła się Pracownia. Miejsce, które powstało z potrzeby twórczej aktywności. Przestrzeń, którą odkryliśmy przy ul. Mickiewicza 71 A, zauroczyła nas i zmobilizowała do wspólnego działania – mówi Justyna Godlewska-Kruczkowska, Prezes Zarządu Fundacji.

W Pracowni Teatralnej będą się odbywały zajęcia teatralne przeznaczone dla osób w różnym wieku. Justyna Godlewska-Kruczkowska przygotowała cały projekt wraz z Pawłem Żukiem, specjalistą ds. komunikacji i marketingu, na co dzień także związanym z białostockim Teatrem Dramatycznym.

– Cieszę się, że Justyna zaprosiła mnie do tej wspólnej przygody. Nie ma nic piękniejszego, niż dzielić pasję, doświadczenie, a nade wszystko mieszankę poczucia humoru i odrobiny szaleństwa, z bliskimi współpracownikami. Ale największa radość to móc się podzielić swoimi umiejętnościami i kompetencjami z innymi! – mówi Paweł Żuk, Członek Zarządu Fundacji.

Pracownia Teatralna jest partnerem Szkoły Haliny i Jana Machulskich przy PO Assitej w Warszawie. Jak przyznają pomysłodawcy Pracowni, będzie to miejsce, w którym chcą wykuwać talenty, charaktery i wrażliwość. To tu ludzie będą mogli pozbyć się nieśmiałości, wstydu, skrępowania, zaniżonej samooceny i braku wiary w siebie. Pracownia ma pomagać w kształtowaniu twórczej i kreatywnej osobowości, uczyć pielęgnowania piękna słowa i gestu. Będzie to także miejscem efektywnej pracy, skutecznej i empatycznej współpracy.

Na początek swojej działalności Pracownia zaprasza na kurs przygotowujący do egzaminów wstępnych do szkoły teatralnej. Pod czujnym okiem doświadczonych, zawodowo czynnych praktyków teatru, będzie można zdobyć szeroki zasób wiedzy i ćwiczeń potrzebnych i przydatnych podczas egzaminu wstępnego do szkół o profilu teatralnym. Zajęcia z wiersza, prozy, interpretacji, zadań aktorskich, śpiewu, dykcji, emisji głosu, tańca oraz gimnastyki poprowadzą: Justyna Godlewska-Kruczkowska, Magdalena Dąbrowska, Paula Gogol i Grzegorz Suski. Oferta skierowana jest do osób, w wieku od 16 do 25 lat. Liczba miejsc na siedmiotygodniowy kurs jest ograniczona. Szczegółowe informacje na temat kursu można uzyskać pod numerem telefonu: 602 408 859.

O założycielach Pracowni Teatralnej:

Justyna Godlewska-Kruczkowska – pasja, temperament, uśmiech. Aktorka, logopeda, pedagog. Ponad 20 lat na scenie i 60 ról (o szerokim wachlarzu charakterów i osobowości) w spektaklach Teatru Dramatycznego im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku. Instruktor warsztatów teatralnych dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Juror konkursów recytatorskich i teatralnych. Dwukrotna stypendystka Prezydenta Miasta Białegostoku (spektakle “Emocjałki” i “Kochanka”). Laureatka Nagrody Marszałka Województwa Podlaskiego w dziedzinie upowszechniania i ochrony kultury.

Paweł Żuk – człowiek kultury, organizacji nie tylko samo…, ale i pozarządowych, pomysłodawca, projektodawca, współorganizator. Świetnie porusza się w meandrach marketingu, o którym wciąż kupuje książki, których nie ma czasu czytać. O reklamie w sieci, wie już chyba wszystko, chociaż sam uważa, że nie wie nic. W ciągłym ruchu i działaniu. Menedżer kultury, który nigdy nie odmawia pomocy i nie boi się wyzwań. Również artystycznych.

Komentarze
Udostepnij