Zapowiedzi

Prawdziwa historia „synka” ks. Kaczkowskiego Patryka Galewskiego – bohatera filmu „Johnny”

Szanowni Państwo,

dzięki filmowi Johnny ich niezwykłą relację poznała cała Polska. Ksiądz Jan Kaczkowski nazywał go swoim „synkiem”. W do bólu szczerej rozmowie z Piotrem Żyłką Patryk Galewski opowiada swoją prawdziwą historię.

Już 22 listopada nakładem Wydawnictwa Znak na rynku ukaże się książką

Synek księdza Kaczkowskiego.

Historię Patryka Galewskiego najlepiej streszczają tatuaże, które ma na rękach. Kiedyś na lewej było jasne przesłanie – HWDP. Dalej tam jest, ale teraz przykryte innymi tatuażami, na których widać Patryka z rodziną, wyciągniętą pomocną dłoń i sylwetkę pewnego znanego księdza „onkocelebryty”.

W rozmowie z Piotrem Żyłką Patryk mówi o trudnym dzieciństwie, wsiąknięciu w przestępczy półświatek, przemocy, narkotykach, pobytach za kratami i o sensie, którego zabrakło, co doprowadziło go do kilku prób samobójczych.

Książka Synek księdza Kaczkowskiego to także opowieść o ks. Kaczkowskim, jakiego nie znamy – widzianym oczami wychowanka i przyjaciela.

Wzruszające do łez świadectwo człowieka, który się nie poddał, opowieść o sercach bijących „na pełnej petardzie”, o relacji, która zmieniła wszystko. I o tym, że nikogo nie wolno skreślać, bo każdy zasługuje na drugą szansę.

Patryk Galewski – mąż, ojciec, wspaniały kucharz, kiedyś na dnie, dziś sam pomaga młodym w trudnych sytuacjach, prowadząc razem z Fundacją im. ks. Jana Kaczkowskiego projekt PaKa.

Piotr Żyłka – wrażliwy dziennikarz, człowiek z Zupy na Plantach. Autor m.in. bestsellerowego wywiadu z ks. Kaczkowskim Życie na pełnej petardzie, czyli wiara, polędwica i miłość.

Komentarze
Udostepnij