Zapowiedzi

PREMIERA / Delivery heroes. Bohaterowie na wynos reż. Konrad Cichoń / Teatr Polski w Poznaniu

1 marca w Teatrze Polskim w Poznaniu odbędzie się premiera nr 4215 –„Delivery heroes. Bohaterowie na wynos” w reż. Konrada Cichonia.

„Delivery Heroes. Bohaterowie na wynos”, to spektakl skoncentrowany wokół doświadczenia bycia kurierem – dostawcą jedzenia oraz relacji użytkowników i pracowników aplikacji oferującej usługi dostarczania produktów klientom wprost pod ich drzwi.

Kurierzy zostają wciągnięci w szalone wyzwanie. Do wygrania są ogromne pieniądze – trzeba jedynie z pełnym entuzjazmem zaangażować się w coraz to bardziej absurdalne zadania proponowane przez organizatorów. Świat pracy, aplikacji i prywatność zaczynają zlewać się w jedną, nierozróżnialną od siebie całość.

Równolegle tli się potencjał strajkowy.

Obcy sobie ludzie, których widzimy w trakcie intymnych rozmów, w ich codzienności stają przed wyborem: czy skonsolidować się, utworzyć wspólnotę i zawalczyć o swoje prawa pracownicze czy dalej tkwić w samotnej, nieludzkiej rywalizacji opartej na nierównych zasadach.

Perspektywa kurierów unaocznia dużo szerszy kontekst społeczny i stanowi punkt wyjścia do postawienia pytań o sposób, w jaki wszyscy korzystamy z zaprojektowanych dla nas aplikacji. Pytań o warunki pracy, status społeczny osób pracujących dla cyfrowych gigantów. Pytań o warunki ekonomiczne, a więc o realia życia w warunkach transnarodowego, cybernetycznego kapitalizmu, w których pracodawcą lub zleceniodawcą staje się nie osoba fizyczna lub osoba prawna, a fantom w postaci algorytmu.

***

PREMIERA nr 4215

Delivery heroes. Bohaterowie na wynos

1 marca 2024

Godz. 19.00

Malarnia

reżyseria: Konrad Marek Cichoń,

dramaturgia: Andrzej Błażewicz,

scenografia i kostiumy: Bartosz Gorockiewicz,

choreografia: Bartosz Dopytalski,

muzyka: Paulina Ferno Frąckowiak,

projekty wideo: Maja Kaczmarzyk,

asystentka projektu: Ara Aleksandra Błaszkowska,

projekt aplikacji mobilnej: Bartosz Gorockiewicz, Aleksander Nowicki, Wit Piwecki,

konsultacje naukowe: dr hab. Bartosz Mika, dr hab. Przemysław Nosal,

inspicjentka: Magdalena Matusewicz

obsada: Mariusz Adamski, Alan Al-Murthata, Piotr B. Dąbrowski, Adrian Delikta (gościnnie, słuchacz STA w Poznaniu), Barbara Krasińska, Denis Kudijenko (gościnnie, student AST w Krakowie), Maria Kuśmierska (gościnnie, studentka PWSFTviT w Łodzi), Jakub Papuga, Mandar Purandare (gościnnie), Monika Roszko, Aleksandra Samelczak, Kornelia Trawkowska

Kolejne spektakle 2, 3, 5, 6, 7 marca 2024 r.

Komentarze
Udostepnij