Zapowiedzi

Premiera „Igraszek miłosnych Carmen” w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska ma przyjemność zaprosić Państwa na wyjątkową premierę baletową „Igraszki miłosne Carmen”, która odbędzie się już 7 czerwca!

Ta pasjonująca opowieść o Carmen, wpleciona w dźwięki muzyki Manuela de Falli, Georgesa Bizeta i Rodiona Shchedrina, przeniesie Państwa w wir uczuć, pasji i miłosnych uniesień. Poznacie Państwo historię burzliwych relacji, namiętnych romansów oraz dramatycznych zwrotów akcji.

„Igraszki miłosne Carmen” to balet, bazujący na tańcu współczesnym z elementami tańca klasycznego. Spektakl podzielony jest na dwie części. Motywem przewodnim pierwszej jest muzyka Manuela de Falli El Amor Brujo. Widzowie poznają historię dzieciństwa Carmen, wzbogaconą opowieścią o burzliwych relacjach z matką i śmierci ojca. Część ta kończy się ślubem Carmen z Don Jose, który zostaje powołany do wojska.

Druga część „Carmen Suita”, skomponowana na kanwie popularnej opery „Carmen” G. Bizeta przez Rodiona Shchedrina, rozpoczyna się od wędrówki wojska i podróży. Dorosła Carmen zakochuje się w Escamillo, pomimo wcześniejszej relacji z Don Jose. W obliczu zdrady i ogromnej zazdrości Don Jose zabija Carmen, a także dezerteruje z wojska. Rozpoczyna się pogoń za dezerterem, którego na samym końcu udaje się schwytać i wymierzyć mu karę. W tle widzowie mogą obserwować niespełnioną miłość Micaelli do Don Jose, która stanowi uzupełnienie całej historii. Spektakl kończy się paralelą, w której symboliczną rolę odgrywa odchodzące wojsko: ukazuje zarówno koniec życia, jak i zamknięcie pewnego etapu.

„Igraszki miłosne Carmen” na Dużej Scenie Opery Krakowskiej już:

7 CZERWCA | godz. 18.30 | premiera

9 CZERWCA | godz. 17.00

Komentarze
Udostepnij