Zapowiedzi

Premiera “Krzycz. Byle ciszej” w poznańskim Nowym

26, 27 i 28 czerwca o godz. 19 na Dużej Scenie Teatru Nowego odbędzie się premiera spektaklu “Krzycz. Byle ciszej” Marcina Kąckiego w reżyserii Anety Groszyńskiej.

Poznański poeta, Wojciech Bąk, miał zwyczaj przystawać na Placu Wolności, by wykrzyczeć ludziom potrzebę wolności, szacunku i demokracji. W czasach stalinizmu. Płacił za to upokorzeniami, zniewoleniem, zdrowiem. Ale jego największym dramatem było posiadanie służbowego mieszkania, na które polowali koledzy po piórze, poznańscy literaci.

Czy koniunkturalizm jest po prostu ludzki, czy narzucony ludziom przez epokę i środowisko?

A może tkwi w każdym z nas i czeka na przebudzenie, jak rakotwórczy gen?

***

Ponieważ premiera odbywa się w szczególnym momencie, musimy prosić Państwa o kilka, nietypowych jak na uroczyste okoliczności, gestów, licząc przy tym na Państwa współpracę i zrozumienie w kwestii narzuconych nam przez sytuację oraz wymogi sanitarne ograniczeń.

Przede wszystkim ze względu na ograniczenie do połowy miejsc na widowni nie możemy pozwolić sobie na ugoszczenie Państwa podczas jednego premierowego wieczoru, dlatego wszystkie trzy wieczory potraktujemy tym razem jak premierę.

Wspomniane ograniczenie liczby miejsc na widowni i konieczność odpowiedniego przygotowania się do ponownego spotkania z Widzami sprawiają również, że tym razem przyjęcie zaproszenia wiąże się z koniecznością wykupienia biletu za kwotę 50 zł od osoby. O przydzieleniu miejsc na konkretną datę decydować będzie kolejność potwierdzania zaproszeń. Na potwierdzenia czekamy do 17 czerwca, wystarczy wysłać e-mail na adres: bow@teatrnowy.pl

Premierowym okolicznościom muszą też towarzyszyć środki ochrony osobistej. Prosimy Państwa o zabranie ze sobą maseczek lub przyłbic (są one obowiązkowe), a także – o korzystanie z umieszczonych w widocznych miejscach środków dezynfekujących. Prosimy również o wcześniejsze niż zwykle przybycie do teatru – na widownię zaczniemy Państwa wpuszczać na godzinę przed rozpoczęciem przedstawienia, cała procedura powinna się zakończyć na około kwadrans przed podniesieniem kurtyny. O szczególną czujność prosimy tych z Państwa, którzy zdecydują się odebrać bilety tuż przed spektaklem – na to działanie też trzeba będzie przeznaczyć więcej czasu niż zazwyczaj.

W związku z wymogami sanitarnymi poprosimy Państwa również o wypełnienie oświadczeń dotyczących Państwa stanu zdrowia. Będzie można to zrobić na miejscu – druki znajdą Państwo w kasie i u pracowników zajmujących się obsługą widowni, jednak dla Państwa wygody przygotowaliśmy też plik do samodzielnego wydrukowania i wypełnienia. Załączamy go do tej wiadomości razem z regulaminem dotyczącym szczególnych warunków organizacji wydarzeń kulturalnych w naszym Teatrze – znajdą tam Państwo szczegółowe informacje dotyczące tego, jak wszyscy musimy teraz funkcjonować.

Mamy nadzieję, że pomimo wspomnianych obostrzeń i niedogodności znajdą Państwo radość w spotkaniu z Teatrem Nowym po tak długiej przerwie. My nie możemy się już doczekać!

Z pozdrowieniami –

Dyrekcja i Zespół Teatru Nowego w Poznaniu

Komentarze
Udostepnij