Zapowiedzi

Premiera “Kto nie ma nic, ten może wszystko” w łódzkim Teatrze Nowym

11 czerwca Teatr Nowy w Łodzi zaprasza na premierę spektaklu „Kto nie ma nic, ten może wszystko” w reżyserii studentów Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie –  Olgi Ciężkowskiej, Miry Mańka, Macieja Hanuska i Wojtka Rodaka, którzy stworzyli cztery historie łodzian, którzy odważyli się sięgnąć po swoje marzenia wbrew wszystkiemu i wszystkim.

Te historie składają się na tkankę Miasta, jego niejednorodną tożsamość – często wypartą/zapomnianą/zatartą. Spektakl powstaje we współpracy ze studentami Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi.

Tuż przed premierą, o godzinie 18:30, zapraszamy na odsłonięcie muralu, który zaprojektowała dla Teatru Ola Jasionowska (graficzka, ilustratorka, pomysłodawczyni symbolu Strajku Kobiet). Mural powstaje na budynku Teatru, od ulicy Zachodniej. Został on stworzony we współpracy z Fundacją Urban Forms i Fundacją LodzArte. Ola Jasionowska rozpoczęła stałą współpracę z Teatrem Nowym zaprojektowaniem oprawy graficznej do premiery „Kto nie ma nic, ten może wszystko”.

A po premierze zapraszamy na sety DJ-skie! 11 czerwca, zaraz po spektaklu na foyer Małej Sceny, zagra dla nas Kuba Wandachowicz. Po premierze zapraszamy wszystkich gości do łódzkiego klubu Konkret (ul. Więckowskiego 36) na afterparty. 12 czerwca po przedstawieniu, w foyer Małej Sceny zagra dla widzów Wiktor Skok.

12 czerwca będziemy gościć także studentów z Naukowego Koła Teatrologów Uniwersytetu Łódzkiego, którzy po spektaklu porozmawiają z twórcami „Kto nie ma nic, ten może wszystko” o ich pracy, inspiracjach i nowych językach teatralnych.

fot. HaWa

Komentarze
Udostepnij