Zapowiedzi

Premiera „Kwiatu Lotosu” współfinansowana przez m. st. Warszawa

Kwiat paproci czy „Kwiat Lotosu”? 

Tuż za nami Noc Świętojańska i wspomnienie poszukiwań rodzimego kwiatu paproci a już wkrótce premiera „Kwiatu Lotosu” Latającego Teatru Sztuka Ciała. Jedno i drugie jest pretekstem do przejrzenia się w legendach różnych kultur. 
Wianki nad Wisłą – impreza Stołecznej Estrady, nawiązują subtelnie do kupalnocki, a goszczące na niej kapele faktycznie dały ognia. Nie wiemy, czy komuś udało się znaleźć tam kwiat paproci, ale dopisały równie baśniowe roślinne postaci Teatru Sztuka Ciała. Po co więc szukać akurat paproci w rozkwicie? W naszej tradycji, komu poszczęściło się go znaleźć, wraz z nim znajdować miał dostatek. Kwiat lotosu, dla odmiany, istnieje naprawdę, lecz samo szczęście na Wschodzie może oznaczać coś innego. Czym jest? Czy zależy od tego gdzie się wychowujemy?

Nieprzypadkowo to na Okinawie – w ojczyźnie „sztuki szczęścia” ludzie żyją najdłużej. Tam szczęścia nie dostaje się od losu, ale pracuje się nad nim w ogródkach i na spotkaniach z przyjaciółmi, poprzez pasje, kontakt z przyrodą, więzi międzyludzkie, przyjaźń z ciałem, które zapisuje historię naszego życia.

Szczęście to nie skarb ukryty w punkcie oznaczonym na mapie. To droga. 

Spektakl „Kwiat Lotosu” to także podróż. Przez historie opowiedziane (poza) słowami, przypowieści, doświadczenie ciała, piosenki. Widzowie będą mogli usłyszeć na żywo: kalimbę, handpan, tykwę, cajon, gitarę basową, bęben obręczowy, śpiew. Joanna Płóciennik, liderka Teatru Sztuka Ciała współtworzyła muzykę i napisała teksty, które można usłyszeć w spektaklu. Śpiewa, że: 

W życiu pękniesz nie raz 

Sztuka te blizny pięknie wypełnić znaczeniem 

Szanować każdy złoty ślad.

„Kwiat Lotosu” to miękkość, ciepło, zachęta do odwagi w popełnianiu błędów, które pomagają nam wzrastać. To spektakl dla każdego z nas i o każdym z nas. Bo szczęście jest znacznie bliżej niż mogłoby nam się wydawać.

„Kwiat Lotosu” (10+) – inspirowana kulturą Wschodu opowieść o poszukiwaniu szczęścia.

– 6.07 (sobota), godz. 18.00 – (PREMIERA!) | Pawilon Edukacyjny KAMIEŃ, Wybrzeże Puckie 1 | wstęp wolny w ramach projektu „Latający Teatr Sztuki Ciała” współfinansowanego przez m.st. Warszawa.

– 7.07 (niedziela), godz. 16.00 – Park Bródnowski | wstęp wolny w ramach projektu „Latający Teatr Sztuki Ciała – Targówek” współfinansowanego przez m.st. Warszawa, Dzielnicę Targówek.

– 14.07 (niedziela), godz. 17.00 – park Moczydło | wstęp wolny w ramach projektu „Latający Teatr Sztuki Ciała – Wola” współfinansowanego przez m.st. Warszawa, dzielnicę Wola.

Po spektaklach zapraszamy publiczność na krótkie warsztaty poświęcone formom ruchu pochodzącym ze Wschodu. 

Patroni medialni:

Polskie Radio Dzieciom

Radio dla Ciebie

Polska Agencja Prasowa

Pani Zuzia

Strefa Music Art

fot. A. Zawada

Komentarze
Udostepnij