Zapowiedzi

Premiera „Małego księcia” w bielskim Teatrze Lalek Banialuka

Antoine de Saint-Exupéry MAŁY KSIĄŻĘ

Przekład: Barbara Przybyłowska

Data premiery: 14 / 04 / 2024

Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu…

Mały Książę poprzez swój „barankowy portal” wciąga nas do swojej opowieści, w której poszukiwania przyjaźni i bliskości spotykają się z poważnym światem dorosłych. To opowieść o wychodzeniu z pudełka i burzeniu ścian między nami. O budowaniu wspólnego domu. O budowaniu mostów. O budowaniu więzi. O budowaniu z nich jeszcze czegoś innego. Bo może nieważne jest to, co zbudujemy, ale z kim? Mały Książę szuka w swoim życiu kogoś  takiego. A Ty? Może już masz kogoś takiego? Kim jest Twój przyjaciel? Jak brzmi jego głos? Czy zbiera motyle?

Filip Jaśkiewicz — reżyser

Ponad 375 – na tyle języków, dialektów i gwar przetłumaczono i przełożono „Małego Księcia” Antoine’a de Saint-Exupéry’ego. Jest to najbardziej popularna książka dla dzieci na świecie. Właśnie – czy aby na pewno tylko dla dzieci? Fenomen dzieła tkwi między innymi w jego uniwersalności. Oceany treści i znaczeń, zawartych na zaledwie kilkudziesięciu stronach książeczki, pozostają aktualne niezależnie od wieku odbiorcy, czy choćby szerokości geograficznej, którą zamieszkuje.

W świecie wielu pytań i nieproporcjonalnie mniejszej liczby odpowiedzi, niezmiennie „najważniejsze jest to, co niewidoczne dla oczu”. 

adaptacja i reżyseria – Filip Jaśkiewicz
scenografia – Katarzyna Leks
muzyka – Michał Krzyżanowski

obsada
Konrad Ignatowski — Pyszałek, Lis
Maciej Jabłonowski — Mały Książę
Magda Obidowska — Król, Wąż
Ziemowit Ptaszkowski — Geograf
Lucyna Sypniewska — Bankier
Piotr Tomaszewski — Pilot 
Dagmara Włoszek-Rabska — Róża, Latarnik

Komentarze
Udostepnij