Zapowiedzi

Premiera „Małej syrenki” w Teatrze Nowym w Krakowie

Premiera „Małej Syrenki” w adaptacji Pawła Sablika i reżyserii Andrzeja Błażewicza już w tę sobotę w krakowskim Teatrze Nowym

Małą Syrenkę poznajemy w dniu jej piętnastych urodzin, gdy po raz pierwszy ma wypłynąć z głębin i spojrzeć na świat, którego nie zna. Tymczasem wyczekiwany ląd i rzeczywistość z opowieści Babci Syreny mogą okazać się wyzwaniem trudnym i pełnym obaw dla Małej Syrenki.

Spektakl na podstawie opowieści Hansa Christiana Andersena w adaptacji Pawła Sablika jest próbą opowieści o samotności młodego człowieka wchodzącego w dorosłość. To opowieść o trudnym, czasami wręcz traumatycznym, momencie dla wielu nastolatków. Odnalezienie się w labiryncie własnego „ja” i w konfrontacja wobec świata jest podróżą, do której chcemy zaprosić młodego widza wraz z jego rodzicami, opiekunami. Nie jest to opowieść prosta, usłana różami, łatwymi puentami, dająca jednoznaczne odpowiedzi. Podążając za Andersenem chcemy dać przestrzeń do rozmowy o rzeczach najtrudniejszych. Uruchomić pytania, które w życiu każdego człowieka się pojawiają. Rozmawiać o miłości, śmierci, rozczarowaniu, emocjach, które w tkwią w każdym, a nierzadko żąda się od nas żebyśmy je w sobie zabili, zagłuszyli.

Obsada: Katarzyna Krzanowska, Magdalena Osińska, Roman Gancarczyk, Jakub Sasak

Najbliższe spektakle: 11 listopada (19:15) i 12 listopada (10:00). Więcej informacji: https://www.teatrnowy.com.pl/

Komentarze
Udostepnij