Zapowiedzi

Premiera „Morderczyń” – pierwszego polskiego serialu fabularnego Viaplay

Już w ten piątek, 27 października odbędzie się premiera ‘Morderczyń’, pierwszego polskiego serialu fabularnego Viaplay. Produkcja inspirowana książką non-fiction Katarzyny Bondy pełna jest wartkich zwrotów akcji, niejednoznacznych postaci i kryminalnych wątków.
W serialu nie zabraknie również odniesień do istotnych tematów społecznych. Wszystkie odcinki serialu będą dostępne na platformie Viaplay jednocześnie. A już dziś dostępny jest zwiastun serialu.

Link do zwiastuna.

Córeczka tatusia?

‘Morderczynie’ to gęsto usiany zwrotami akcji serial kryminalny, w którym pierwsze skrzypce grają kobiety, popchnięte do ostateczności. Pełna nieoczywistych wątków fabuła osnuta jest wokół losów Karoliny (Maja Pankiewicz), młodej i ambitnej policjantki, próbującej rozwikłać tajemnicę zaginięcia ukochanego ojca – wysokiego rangą oficera policji (Tomasz Schuchardt). Nie rozumie bierności swojej matki (Iza Kuna) i siostry (Eliza Rycembel), które wydają się coraz bardziej pogodzone z nieobecnością ojca. Karolina gotowa jest nawet zaryzykować swoją karierę, byleby odkryć co stało się z jej tatą. Jednak za jego zaginięciem kryje się mroczna historia, w której ważną rolę odgrywa przemoc, zarówno fizyczna, jak i psychiczna. Czy to jego gwałtowna osobowość sprawiła, że ‘musiał’ zniknąć? Czy może jeden z przestępców, których wsadził za kraty, postanowił się zemścić? Gdy Karolina odkrywa sieć kryminalnych powiązań i zaczyna zdawać sobie sprawę, że granica pomiędzy dobrem a złem jest cieńsza, niż mogłoby się wydawać.

Spoglądając w otchłań

Poza wielowątkową, kryminalną intrygą ‘Morderczynie’ oferują widzowi również nietuzinkowe spojrzenie na kwestie społeczne, w tym na zjawisko kręgów przemocy. Kiedy ofiara staje się oprawcą? Skąd bierze się agresja u kobiet? Jak oddzielić dobro od zła i co może pchnąć człowieka do tego, by zabić drugą osobę? Każda z głównych bohaterek serialu będzie musiała zmierzyć się ze swoimi największymi obawami. W końcu, jak pisał Nietzsche, ‘Kiedy spoglądasz w otchłań, ona również patrzy na ciebie’.

Obsada i twórcy

W główne role wcielają się Maja Pankiewicz (’Warszawianka’, 'Eastern’), Izabela Kuna (’Lejdis’, 'Teściowie’, 'Znachor’), Eliza Rycembel (’Boże Ciało’, 'Belfer’) oraz Tomasz Schuchardt (’Doppelgänger. Sobowtór’, 'Wielka woda’). U ich boku występują: Mateusz Kmiecik (’Archiwista’, 'Polot’), Anna Nehrebecka (’Ziemia obiecana’, 'Chce się żyć’), Magdalena Popławska (’Atak paniki’, 'Szadź’), Kamila Urzędowska (’Chłopi’) i Robert Gulaczyk (’Chłopi’).

Reżyserem wszystkich 6 odcinków jest Kristoffer Rus (’Żywioły Saszy. Ogień’, 'Za duży na bajki’). Scenariusz został napisany przez Wiktora Piątkowskiego (’Wataha’, 'Sortownia’), we współpracy z Joanną Kozłowską (‘Sortownia’, ‘Wojenne dziewczyny’) i Katarzyną Kaczmarek. Producentkami z ramienia Viaplay Group były Małgorzata Jurczak oraz Camilla Rydbacken.

Premiera serialu ‘Morderczynie’ odbędzie się już 27 października na Viaplay. Wszystkie odcinki zostaną udostępnione jednocześnie. Za produkcję odpowiada polski oddział Paprika Studios, należący do Viaplay Group.

***

INFORMACJE DLA WYDAWCÓW

O Viaplay Group

Grupa Viaplay (Viaplay Group AB) to czołowy gracz na rynku międzynarodowego streamingu. Serwis Viaplay jest dostępny dla użytkowników we wszystkich krajach nordyckich oraz bałtyckich, a także w Polsce, Holandii, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Każdego dnia Viaplay zapewnia milionom widzów wyjątkową ofertę rozrywkową, w tym uznane oryginalne filmy i seriale Viaplay i wiele innych, a także bezkonkurencyjną ofertę transmisji sportowych na żywo. Ponadto, innowacyjna formuła Viaplay Select umożliwia udostępnianie naszych unikatowych treści partnerom z całego świata. Usługi Grupy Viaplay obejmują serwis streamingowy, kanały telewizyjne i radiowe, a także firmy produkcyjne. Naszym celem jest opowiadanie historii, które poruszają widzów oraz poszerzają horyzonty. Viaplay Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm (‘VPLAY B’).

Komentarze
Udostepnij