Zapowiedzi

Premiera „Pałacu” Wiesława Myśliwskiego w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze

Przekroczenie progu pałacu…

23 marca w Lubuskim Teatrze odbędzie się premiera „Pałacu” Wiesława Myśliwskiego wg scenariusza i w reżyserii Roberta Kurasia.

Proszę sobie wyobrazić miejsce, w którym ukryte myśli, tęsknoty, podniety, pragnienia mogą znaleźć swój upust, a wyobraźnia nie zna granic. W takim miejscu mnogość i potencjał nas samych stają się nieskończone, a my stajemy się zdolni do wszystkiego. Tym miejscem jest „Pałac” dla naszego bohatera.

Bohater opowieści – pasterz Jakub pragnie wyrwać się z tej wielkiej zbiorowości, jaka w nim drzemie, która go więzi. Chodząc po pałacu, szuka swojego prawdziwego ja. Pałac staje się symbolem jego człowieczeństwa. Błądząc w swej pamięci i niepamięci pragnie odnaleźć siebie. Jak sam powiada: „…muszę się dograć do tego, co jest we mnie, co się wylewa już. Do tej muzyki, tej wzniosłej, tej tylko mojej…”

Co stanie się z Jakubem po przekroczeniu progu pałacu? Jaką cenę płaci się za poznanie tajemnicy w sobie? Czy jesteśmy w stanie znieść to, co jest w nas samych? Czy to jest nasz koniec, czy nasz początek?…

Twórcy:
Autor – Wiesław Myśliwski
Scenariusz i reżyseria – Robert Kuraś
Scenografia i kostiumy – Adam Królikowski
Opracowanie muzyczne – Damian-neogenn-Lindner
Obsada – Magda Kuraś, Robert Kuraś, Maciej Świniarski

Komentarze
Udostepnij