Zapowiedzi

Premiera słuchowiska „LODOWY KAMIEŃ…” warszawskiego Teatru MŁYN

W najbliższą sobotę 27 listopada o godz. 10:00 Teatr MŁYN zaprasza na premierę swojego najnowszego słuchowiska  “LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI”

w reż. Jarosława Boberka i Zuzanny Fijewskiej-Maleszy. To pierwsze z nowego cyklu słuchowisk Pracowni Bajek Muzycznych MŁYN, opowiadające o relacji między rodzeństwem, przyjaźni, pragnieniu przygody i wspólnym działaniu. Zostanie udostępnione bezpłatnie na kanale YouTube Teatru MŁYN oraz w wersji do pobrania na platformie MŁYNOTEKA.

REALIZATORZY:

Scenariusz: Natalia Fijewska-Zdanowska

Reżyseria: Jarosław Boberek, Zuzanna Fijewska-Malesza

Muzyka: Filip Dreger

Występują:

Hana – Alicja Warchocka

Koko – Bruno Owsikowski

Biś – Ignacy Boberek

Dzióbek – Zuzanna Fijewska-Malesza

Narrator/Niedźwiedź/ Tata/Nietoperze – Jarosław Boberek

Sępi Pazur/Sępia Warga – CeZik

Mama – Lidia Sadowa

Wiewiórki – Agata Kołodziejczyk

Chór – Jarosław Boberek, CeZik, Agata Kołodziejczyk, Zuzanna Fijewska-Malesza, Anna Serafińska

Aranżacja wokalna: Anna Serafińska

Oprawa graficzna: Mariusz Malesza

Realizacja nagrania: Anton Borovyj / Studio PRL

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Projekt współfinansowany przez Biuro Edukacji m.st. Warszawa

Słuchowisko „LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI” to opowieść o rodzeństwie trojga małych krasnoludków: Hanie Koko i Bisiu, którzy marzą o wielkich przygodach. Dlatego łamią zakaz rodziców i wymykają się z domu, aby móc ujrzeć na własne oczy światło Lodowego Kamienia, o którym opowiadała im mama. W konsekwencji, dzieci nieświadomie budzą Lodowego Króla, a cały świat dotychczas znany krasnoludkom, pokrywa się grubą warstwą śniegu. Dzieci ruszają więc na wyprawę w poszukiwaniu Lodowego Króla, aby poprosić go o odejście. Po drodze spotykają różne stworzenia, muszą pokonać wiele przeszkód, ale przede wszystkim muszą nauczyć się porozumiewać ze sobą nawzajem, ponieważ tylko razem mogą odzyskać swój dom i całą Krasnoludzką Krainę. Bajka opowiada o sile rówieśniczej przyjaźni (co istotne, również przyjaźni w rodzeństwie) i o mocy jaką daje wspólne działanie, mimo że nie zawsze jest ono takie proste.

Słuchowisko jest pierwszym z cyklu słuchowisk z Pracowni Bajek Muzycznych MŁYN i zostało pomyślane w nawiązaniu do najlepszej tradycji polskich słuchowisk dla dzieci znanych jako „BAJKI-GRAJKI”, i stworzone z największą dbałością zarówno o warstwę tekstową, jak i muzyczną.. Za realizację słuchowiska ponownie odpowiedzialni są artyści związani z Fundacją Artystyczną Młyn i warszawskim Teatrem MŁYN (siostry Fijewskie, Jarosław Boberek, Filip Dreger – kompozytor, którzy stworzyli cykl słuchowisk „SŁONIK W DOMU”). Tym razem jednak do współpracy po raz pierwszy zaproszeni zostali także aktorzy dziecięcy, a także wybitni twórcy polskiego dubbingu oraz artyści internetowi, jak CeZik  (twórca takich hitów dla dzieci, jak „W Układzie Słonecznym”).

Zuzanna Fijewska-Malesza i Jarosław Boberek, reżyserujący słuchowisko:

„Mamy poczucie, że Pracownia Bajek Muzycznych MŁYN dojrzewała w nas powoli podczas pandemii, kiedy to z kilku słuchowisk dla dzieci o Słoniku powstał cały cykl „SŁONIK W DOMU”, którego kolejne części były wyczekiwane zarówno przez dzieci, jak i przez rodziców.

Bajką „LODOWY KAMIEŃ I TRZY KRASNOLUDKI” rozpoczynamy zupełnie nowy cykl dłuższych słuchowisk, z których każde będzie mieć nowych bohaterów. Korzystamy z naszych sprawdzonych zasobów – wspaniałych kompozycji Filipa Dregera, tekstów Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, komentarzy terapeutów, którymi opatrzone zostaną słuchowiska. Dołączyli do nas nowi znakomici artyści, także głosy dziecięce. Mamy nadzieję, że wszystko to razem sprawi, że rodziny jeszcze bardziej odnajdą się w naszych bajkach muzycznych. Serdecznie zapraszamy na premierę „LODOWEGO KAMIENIA”.

Link do wydarzenia na Facebooku:

Strona słuchowiska:

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/955666038350899

Komentarze
Udostepnij