Zapowiedzi

Premiera spektaklu „Cafe Silencio” Teatru Pantomimy Mimo w Teatrze Przedmieście w Rzeszowie

„Cafe Silencio” Teatr Pantomimy Mimo

Przed nami premiera spektaklu „Cafe Silencio” Teatru Pantomimy Mimo. Pierwsza prezentacja odbędzie się podczas festiwalu Buda Jarmarczna w Teatrze Przedmieście w Rzeszowie, 7.07 (niedziela) o godzinie 20:00. Później spektakl rusza w trasę i będzie można go obejrzeć w lipcu, sierpniu i wrześniu podczas festiwali sztuki teatralnej.

Najnowsza propozycja Teatru Pantomimy „Mimo” to spektakl przenoszący widzów do serca kawiarenki, która czasy świetności ma już za sobą. Jednak wciąż pojawiają się tam różni goście, każdy z własną historią i charakterem. W tym pozornie spokojnym miejscu widzowie będą mieli okazję obserwować szereg postaci: od mniej lub bardziej szczęśliwie zakochanych, przez zamyślonych artystów, aż po ludzi czynu. Każdy z gości przynosi ze sobą unikalny bagaż emocji, oczekiwań i pragnień, tworząc tym samym niepowtarzalną atmosferę. W spektaklu, składającym się z subtelnych gestów i niewymuszonego humoru, wszyscy czekają na coś lub kogoś – ale czy doczekają się także kelnera?

Scenariusz, reżyseria, scenografia, kostiumy: Bartłomiej Ostapczuk
Muzyka: Jagoda Stanicka.
Światło, dźwięk: Mateusz Kacprzak
Występuje: Bartłomiej Ostapczuk

Premiera 2024r.
Produkcja Fundacja Warszawskiego Centrum Pantomimy / Teatr Mimo. 


Teatr Pantomimy Mimo założony w 2002 r. przez Bartłomieja Ostapczuka jako teatr jednego aktora szybko przekształcił się w zespół. Poszukiwania artystyczne aktorów Teatru Mimo zaowocowały wypracowaniem charakterystycznego języka teatralnego, w którym artyści starają się łączyć najważniejsze elementy sztuki kluczowych twórców i reformatorów współczesnej pantomimy. W teatralnej pracy poprzez ruch i gest próbują wyrazić esencję uczuć i emocji, nie stroniąc przy tym od odrobiny absurdu. Pragną by przy zachowaniu zasad sztuki pantomimy jedynymi granicami były granice ich wyobraźni. Od 2010 roku teatr prezentuje również spektakle plenerowe.
www.teatrmimo.pl

Komentarze
Udostepnij