Zapowiedzi

Premiera spektaklu „Continuum” w Olsztyńskim Teatrze Tańca

„Continuum” to spektakl w reżyserii Grzegorza Gromka, z muzyką Alicji Ruczko przygotowany z młodymi tancerkami – adeptkami Olsztyńskiego Teatru Tańca oraz chórem wyłonionym podczas otwartej audycji.

Jest to nasz projekt edukacyjny skierowany do artystów – amatorów, polegający na przygotowaniu pełnego spektaklu teatru tańca z muzyką na żywo.

Premiera odbędzie 12 czerwca się w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie. Pokaz spektaklu otwiera naszą współpracę z olsztyńskim teatrem! Już po wakacjach będziecie mogli oglądać nasze spektakle regularnie na teatralnych scenach w ramach cyklu „Olsztyński Teatr Tańca w Jaraczu”.

Wszystkie te wydarzenia odbywać się będą dzięki dotacji przyznanej przez Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

„Continuum”

Reżyseria: Grzegorz Gromek

Muzyka i przygotowanie chóru: Alicja Ruczko. Studio Głosu i Dźwięku

Opieka artystyczna: Katarzyna Grabińska

Konsultacja choreograficzna: Paulina Spiel

Kreacja i wykonanie taneczne: Maja Gajzmer, Amelia Gołębiewska, Natalia Kostrzewa, Martyna Lejman, Aisha Ndiaye, Pola Nowakowska, Kinga Pawłowska, Weronika Wiercińska, Hanna Żyznowska

Opiekun grupy tanecznej: Gosia Lubieniecka

Kreacja i wykonanie wokalno-muzyczne: Wioleta Farkowska, Magdalena Górnecka, Monika Jaczun, Ewa Macińska, Tomasz Pichola, Emilia Pleskowicz-Fil, Agnieszka Reimus Knežević, Alicja Ruczko, Marta Urban-Burdalska , Barbara Zelmańska

Reżyseria świateł: Grzegorz Gromek

Plakat: Mateusz Obarek, Studio Gravite

„Continuum” to opowieść o ciągłym stwarzaniu nas samych, poszukiwaniu swojej indywidualności i tożsamości oraz postrzeganiu zmian, które według Heraklita są jedyną stałą rzeczą w życiu. Ostatecznie wszyscy, czy tego chcemy czy nie, poddawani jesteśmy nieustannym przemianom. Jest to więc opowieść o rozdarciu w poszukiwaniu wspólnoty, która ma zaspokoić potrzebę bezpieczeństwa i stabilności. Okazuje się jednak, że jest to tylko byt wyobrażony, którego pragniemy, do którego nieustannie dążymy, jednak cena jaką płacimy za przywilej bycia w grupie jest wygórowana – walutą w tej transakcji jest bowiem wolność.

„Continuum” jest zatem refleksją nad dychotomią między autonomią a przynależnością, historią odwiecznego sporu między niezależnością jednostki a potrzebą wspólnoty, odradzającą się wciąż na nowo i na nowo w każdym pokoleniu. Ludzkość niezłomnie poszukuje złotego środka, który pozwoliłby spleść te dwie wartości w jednaj, idealnej strukturze. Jednak brak ostatecznego rozwiązania nie zwalnia nas z dalszych poszukiwań – przeciwnie, roznieca nasze ambicje nakłaniając do dalszej eksploracji.

fot. Łukasz Pepol

Komentarze
Udostepnij