Zapowiedzi

Premiera spektaklu-koncertu „Ojczyzna moja” w białostockiej AT

Z powodu kontuzji dwóch osób z obsady przedstawienia-koncertu „OJCZYZNA MOJA” (opieka pedagogiczna: Artur Dwulit), premiera wydarzenia zaplanowana uprzednio na 6. listopada 2021, została decyzją władz Akademii Teatralnej Filii w Białymstoku przesunięta na 13. listopada 2021. Oznacza to, że spektakl zaplanowany na 7. listopada również się nie odbędzie.

Za ewentualne utrudnienia przepraszamy i zapraszamy do rezerwowania miejsc w dostępnych terminach.

6 listopada w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego odbędzie się premiera spektaklu-koncertu pt. „Ojczyzna moja” – piosenka aktorska w wykonaniu studentek i studentów IV roku aktorstwa Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie Filii w Białymstoku.

Kiedy myślimy o ojczyźnie, pierwsze skojarzenie dotyczy zamieszkiwanego od urodzenia kraju. A przecież pojęcie to można interpretować różnorodnie. Ojczyzną może być nasz dom, nasza rodzina, społeczność, w której żyjemy. W pojęciu bardziej abstrakcyjnym ojczyzna dla niektórych może jawić się jako zbiór zasad, norm. Niektórzy pod tym pojęciem widzą religię, którą wyznają.

Trzydzieści lat temu artyści polskich scen muzycznych, wizjonerzy i buntownicy komentowali otaczającą rzeczywistość swoją twórczością. Dziś ich utwory nabierają nowych znaczeń. Pasują jak ulał do naszej współczesnej rzeczywistości. Nowe życie kultowym utworom Republiki, Lady Pank, Manaamu, Sztywnego Pala Azji, Kultu, Klausa Mitffocha i innych nadali studenci IV kierunku aktorskiego.

Przedstawienie – koncert pt. OJCZYZNA MOJA jest swego rodzaju teatralnym spotkaniem różnych postaw, idei, sytuacji międzyludzkich. Nieoczywistych, czasem niedopowiedzianych. Abstrakcyjnych i absolutnie realistycznych. Jest spotkaniem z… ojczyzną.

Czy jesteśmy w stanie zrozumieć jej złożoność? Czy jesteśmy w stanie pojąć jej różnorodność? Poddajemy refleksji widzów kontekst, w jaki wpletli studenci kultowe piosenki lat osiemdziesiątych. Mamy nadzieję, że nie spóźniliśmy się na to spotkanie.

Występują: Izabela Budzinowska, Karina Maria Giemza, Aleksandra Muszyńska, Agnieszka Sawicka,  Sylwia Wiensko, Kuba Czajkowski, Maciej Grzegorczyk, Aleks Joński, Dawid Mkrtchyan, Michał Świderski.

Opieka pedagogiczna: Artur Dwulit
Przygotowanie wokalne: Marcin Ozga
Aranżacje muzyczne: Ernest Sienkiewicz
Konsultacje scenograficzne:  Martyna Štěpán-Dworakowska, Karolina Krot (AT), Weronika Michalec (AT)
Konsultacje ruchowe: Tomasz Graczyk w asyście Sylwii Wiensko (AT)
Technika mowy: Ewa Gajewska-Jasińska
Projekcje multimedialne: Dawid Mkrtchyan (AT)
Wiek: 14+
Czas trwania: 100 minut
premiera: 6.11.2021

GRAMY*:
6 listopada, godz. 18:00
7 listopada, godz. 18:00
12 listopada, godz. 19:00
13 listopada, godz. 19:00
14 listopada, godz. 19:00
26 listopada, godz. 19:00
27 listopada, godz. 18:00
28 listopada, godz. 18:00

UWAGA!
Zgodnie z Zarządzeniem Rektora Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie nr 33/2021 z dn. 23.09.2021 wstęp do budynków Akademii, począwszy od 29.09.2021 mają wyłącznie osoby w pełni zaszczepione albo posiadające aktualny negatywny wyniku testu RT-PCR lub antygenowego na obecność wirusa Sars-Cov-2 (wykonanego w punkcie diagnostycznym maksymalnie 7 dni przed okazaniem).

Zaświadczenia szczepienne / wyniki testów będą weryfikowane przez pracowników uczelni. Dane osobowe nie będą gromadzone i przetwarzane przez Akademię Teatralną.

BILETY: 10 zł grupowy, 15 zł ulgowy, 20 zł normalny (dostępne w kasie Akademii godzinę przed wybranym spektaklem)
REZERWACJE: wyłącznie telefonicznie 85 743 54 53 (poniedziałek–piątek, w godz. 9:00-15:00)

Więcej informacji o biletach: https://atb.edu.pl/bilety/

Fot. Bartek Warzecha

Komentarze
Udostepnij