Zapowiedzi

Premiera „Utraconej czci Katarzyny W.” w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu

W piątek, 19 listopada, o godz. 19 odbędzie się premiera spektaklu „Utracona cześć Katarzyny W.” Pawła Sablika w reż. Karoliny Szczypek. Produkcja jest realizowana w ramach Nowych Utopii – konkursu skierowanego do debiutujących reżyserek i reżyserów.

– Pracujemy na tekście Pawła Sablika i naszą opowieść nazywamy baśnią o slut -shamingu. W spektaklu zderzamy opowieści dwóch kobiet, które spotykają się w przyszłości, żeby wspólnie, konfrontując się ze swoją przeszłością, zobaczyć jak mogą funkcjonować dzisiaj – opowiada Karolina Szczypek, reżyserka spektaklu.

„Utracona cześć Katarzyny W.” to współczesna baśń dla dorosłych, opowieść o doświadczeniu opresji, o budowaniu narracji na czyjś temat na podstawie plotki, domysłu, pomówienia. Spektakl jest mroczną historią o slut-shamingu, o ciele i jego utowarowieniu, o pragnieniu atencji, o wstydzie, o kontroli, o wolności słowa i medialnej opresji, w której można być królową lub kozłem ofiarnym.

Akcja spektaklu rozgrywa się w przyszłości, a jej bohaterkami są dwie kobiety. Pomimo doświadczeń z przeszłości, które zdeterminowały ich dalsze losy, próbują ułożyć sobie swoją teraźniejszość. Na samym początku nowego startu natrafiają jednak na serię niefortunnych zdarzeń. Jak potoczy się ich historia?

Pokazy „Utraconej czci Katarzyny W.” zaplanowane są na 20 i 21 listopada oraz 20 i 21 stycznia. Bilety można kupić w kasie Teatru Zagłębia lub za pośrednictwem strony internetowej – www.teatrzaglebia.pl.

Komentarze
Udostepnij