Zapowiedzi

Premiera „Wielkiego człowieka do małych interesów” w lubelskim Teatrze Osterwy

Teatr Osterwy serdecznie zaprasza na premierowy spektakl „Wielki człowiek do małych interesów” na podstawie komedii Aleksandra Fredy w reżyserii Anny Wieczur. Premiera odbędzie się 6 kwietnia.

Człowiek wielki, przebiegły, intrygujący, pełen geniuszu i pomysłów ponad własne możliwości, oto kogo w lustrze dostrzega Ambroży Jenialkiewicz.

Czy ten obraz pokrywa się z tym co dostrzeże czujny widz? Oto historia, w której świat został skonstruowany przez ludzi wielkich dla ludzi wytrwałych.

„Wielki człowiek do małych interesów” to komedia przedstawiająca świat pełen pozorów.

Jak daleko może zaprowadzić złudzenie i jak długo można w nie wierzyć? Spektakl stanowi doskonałe połączenie inteligentnego humoru i głębokiej analizy mechanizmów sterujących relacjami w społeczeństwie, co czyni go atrakcyjnym dla widzów poszukujących treści z wartościowym i głębokim przesłaniem.

„Wielki człowiek do małych interesów” według reżyserii Anny Wieczur to współczesna interpretacja komedii Aleksandra Fredry z 1854 roku. Zamysłem jest to aby widz wyszedł z teatru z doświadczeniem katharsis poprzez śmiech, ale także z refleksją nad ludzką naturą. Widz ma okazję dostrzec psychologiczne aspekty oraz zróżnicowane motywacje, które kierują postaciami. Poruszane tematy takie jak pragnienie sukcesu czy wytrwałe dążenie do założonych celów, zdają się być wyjątkowo aktualne. Ponadczasowość przedstawioną przez Aleksandra Fredrę dodatkowo podkreśla kontrastujące zestawienie scenografii i kostiumów. Koncepcja spektaklu zakłada łączenie elementów XIX-wiecznego świata z tymi, które są nam znane z dzisiejszych czasów.

Anna Wieczur nadała znanej historii lekkości, uwydatniając jej humorystyczną warstwę przy jednoczesnym zachowaniu przestrzeni do pogłębionej refleksji. Widz ma możliwość płynnie zatopić się w świat wykreowany przez autora, zinterpretowany przez reżyserkę i ożywiony przez aktora.

Przy użyciu sugestywnej scenografii, muzyki i światła, „Wielki człowiek do małych interesów” przenosi widza w świat najwyższych emocji i wewnętrznych konfliktów, pozostawiając go z głębokim wrażeniem i pytaniami, które towarzyszą mu jeszcze po zakończeniu przedstawienia.

Spektakl spotka się z dużym uznaniem osób ceniących klasykę literatury i teatru, bogactwo humoru i inteligentnych zabiegów komediowych.

Komentarze
Udostepnij