Zapowiedzi

„Prezent urodzinowy” już wkrótce w kieleckim Żeromskim        

Już 3 grudnia 2021 roku Teatr im. Stefana Żeromskiego w Kielcach zaprasza na premierę komedii Robina Hawdona w tłumaczeniu Elżbiety Woźniak „Prezent urodzinowy”.

Spektakl reżyseruje Jerzy Bończak, twórca hitu granego z powodzeniem od trzech lat na deskach kieleckiego teatru, jakim są „Szalone nożyczki”. Najnowsza premiera Żeromskiego to zwariowana komedia omyłek, przypadków i zbiegów okoliczności. Główny jej bohater Bob (w tej roli Jacek Mąka) właśnie rozstał się z żoną Liz (grają ją w dublerze Beata Pszeniczna i Aneta Wirzinkiewicz). Z okazji urodzin jego przyjaciel podarowuje mu upojną noc w hotelu z ponętną kobietą o imieniu Mimi. Bob nie jest przekonany do tego pomysłu, trochę się stresuje, ale zjawia się w końcu w wyznaczonym miejscu. I tak rozpoczyna się wieczór, który trudno będzie zapomnieć. W apartamencie połączonym z innym pokojem pojawiają się kolejno: urocza i nieśmiała Kate (Zuzanna Wierzbińska), psychiatra Dick (Mirosław Bieliński), była żona i ponętna Mimi. A na dodatek pojawia się szalony Włoch, kelner Tony (na zmianę: Dawid Żłobiński i Edward Janaszek), który bardzo chce pomóc w rozwiązaniu niezręcznej dla siebie sytuacji. Ale nie wiadomo – bardziej pomaga czy komplikuje?

Scenografię przygotował Sylwester Krupiński, a kostiumy – Klaudia Solarz; opracowanie muzyczne jest dziełem Mariana Szałkowskiego.

Na popremierowe spektakle „Prezentu urodzinowego” Teatr Żeromskiego w Kielcach zaprasza w dniach 4,5,7,9 – 12 i 31 grudnia.

/KK/

Fot. projekt plakatu / Teatr im. Żeromskiego w Kielcach

Komentarze
Udostepnij