Zapowiedzi

Program TR Warszawa na sezon 2023/2024

Podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 września br. ogłosiliśmy założenia programowe i plany repertuarowe na sezon 2023/2024. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami i zapraszamy na nadchodzące premiery.

TR Warszawa to ZESPOŁOWY TEATR ARTYSTYCZNY, który chce rozwijać nowe sposoby współpracy oraz nowe modele prowadzenia instytucji artystycznych.

Przechodzimy dziś zmiany w strukturach władzy, hierarchii i międzyludzkich relacji. To znak szerszego zjawiska, dostrzeganego nie tylko w teatrze. Jednocześnie to właśnie teatr jest miejscem, w którym spotykają się zawsze konkretne osoby – ponad ideami i przekonaniami, w swojej ludzkiej kruchości. I dlatego to teatr stwarza realną szansę na wyznaczenie nowych standardów troski i wzajemnego szacunku.

Dziś, także w obliczu fundamentalnych zmian, widocznych w kolejnych instytucjach kultury, dla TR Warszawa jako ZESPOŁU ważne jest nie tylko, CO dajemy publiczności, ale także JAK do tego efektu dochodzimy. Jakość artystyczna i zajmowana pozycja nie zwalniają nas z odpowiedzialności za ludzki wymiar miejsca, w którym tworzy się wielką i ważną sztukę. 

To, co chcemy zmieniać i nad czym będziemy pracować, to kultura pracy. Ważna jest dla nas  odbudowa wewnętrznego zaufania w zespole, uczciwość i transparentność. Zdrowe relacje i poczucie bezpieczeństwa są gwarantem harmonijnej pracy twórczej. Pragniemy czerpać energię z zespołowych spotkań kompetencji i wiedzy. Pracujemy nad odzyskaniem podmiotowości każdej jednostki. Chcemy przywrócić znaczenie słów takich jak “wspólnota twórcza”. Kluczem do zespołowego sukcesu jest także według nas możliwość rozmowy o problemach, otwartość na wspólne szukanie rozwiązań, porozumienie bez przemocy.

TR Warszawa to ZESPÓŁ, który od trzech dekad konsekwentnie rozwija wyjątkowy język artystyczny. To ZESPÓŁ, który wychował całe pokolenia tworzące dzisiejsze środowisko teatralne, wpłynął na estetykę, wrażliwość, wybory artystyczne osób, które nadają dziś kształt polskiemu teatrowi i budują jego międzynarodową renomę. Spektakle, które powstawały w TR Warszawa, wyznaczają punkty zwrotne i składają się na legendę miejsca przypieczętowaną ważnymi nazwiskami osób twórczych, które debiutowały na naszej scenie. Teatr natomiast był otwarty na ich język i wrażliwość.

ZAŁOŻENIA PROGRAMOWE – PRZECZYTAJ CAŁY TEKST

Premiery sezonu 2023/24
„MIASTO KOBIET” – reż. Emma Hütt | 20 października

„KIEDY STOPNIEJE ŚNIEG” – reż. Katarzyna Minkowska | 9 lutego

„CZARODZIEJSKA GÓRA – reż. Michał Borczuch | 26 kwietnia

„ZA DUŻO WSZYSTKIEGO” – reż. Michał Buszewicz | 28 czerwca

WIĘCEJ INFORMACJI O PLANACH PROGRAMOWYCH

Komentarze
Udostepnij