Zapowiedzi

Projekt edukacyjny „Kontury łódzkiej kultury – karnet bardzo kulturalny”

„Kontury łódzkiej kultury – karnet bardzo kulturalny”

 Cztery różne perspektywy, cztery instytucje, ale jeden wspólny cel: zwiedzić wirtualnie Łódź – miasto znane nie tylko z „Ziemi obiecanej” Władysława Reymonta.

„Kontury łódzkiej kultury” to projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 7–10 lat, dający jedyną w swoim rodzaju okazję, aby w obecnych pandemicznych czasach, poznać Łódź bez wychodzenia z domu. Cztery lokalne instytucje kultury wychodzą naprzeciw oczekiwaniom uczniów i nauczycieli zainteresowanych historią Łodzi: Centrum Dialogu
im. Marka Edelmana, Muzeum Kinematografii, Muzeum Miasta Łodzi
i Teatru Pinokio.

Doświadczeni edukatorzy połączą się z uczniami poprzez wybraną platformę internetową, aby opowiedzieć o tym, czym była łódzka wielokulturowość, jak powstawały animacje z łódzkiej wytwórni filmowej Se–Ma–For, co o Łodzi mówią dziewiętnastowieczne fabryki i manufaktury, jakie ślady zostawił po sobie poeta Julian Tuwim oraz czy istnieją łódzkie regionalizmy.

Pierwsze zajęcia były już prowadzone w styczniu. Po odbiorze nauczycieli i uczniów możemy stwierdzić, że cieszą się dużym zainteresowaniem ze względu na ich interaktywną formułę i poruszane tematy. Dlatego pracujemy nad organizacją dodatkowych warsztatów dla uczniów ze starszej grupy wiekowej oraz ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będzie darmowy udział w Karnecie.

Karnet interdyscyplinarny dla grupy to koszt 200 zł.

Będzie go można wykorzystać do końca 2021 roku.

Zajęcia odbywają się w zorganizowanych grupach, 4×45 minut.

Komentarze
Udostepnij