Zapowiedzi

Propozycje dla grup zorganizowanych w lubelskim Teatrze Andersena

EDUKACJA

Mała Akademia Andersena

Zapraszamy do udziału w wyjątkowym kursie edukacji teatralnej, podczas którego młodzi adepci poznają specyfikę teatru lalek oraz wiedzę ogólną na temat teatru. Cykl trzech spotkań zakończy wręczenie imiennego certyfikatu ukończenia Małej Akademii Andersena. Dwa warsztaty są realizowane w placówce szkolnej, na trzecie zapraszamy do siedziby teatru.

Tematy spotkań
 • Tajemnice lalek – podczas spotkania uczestnicy mają okazję nie tylko poznać podstawowe rodzaje lalek teatralnych, ale tez spróbować swoich sił w ich animacji.
 • Występki sceniczne – warsztat poświęcony zabawom aktorskim, które pozwalają oswoić się ze sceną i stworzyć etiudy teatralne.
 • Scena od kulis – warsztat prowadzony na terenie teatru – podczas spotkania obejrzymy scenografię i poznamy podstawową terminologię teatralną.
INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE
 • Koszt: 250 zł za jeden warsztat (mogą Państwo łączyć klasy, przy czym prosimy, żeby grupa nie przekraczała 30 os.)
 • Udział w programie wymaga pisemnej zgody na wykorzystywanie wizerunku uczestników warsztatu – podczas zajęć będzie obecny fotograf, zależy nam, aby efekty pracy zaprezentować na naszych stronach internetowych.
 • Do programu zapraszamy grupy nie tylko z Lublina, ale również z jego okolic do 20 km. Jeśli reprezentują Państwo placówkę przekraczającą w/w odległość, nie możemy zaprosić Was do programu Akademia Andersena, ale możemy zaprojektować działanie dedykowane specjalnie dla Państwa placówki – prosimy o kontakt mailowy – edukacja@teatrandersena.pl
 • Zajęcia u Państwa w placówce, wzorem lat ubiegłych, chcielibyśmy realizować w salach lekcyjnych – prosimy o wcześniejsze przesunięcie ławek i krzeseł na boki sali – bądź w wybranej przez Państwa przestrzeni, która pozwala na swobodne poruszanie się zespołu.
 • Dla dzieci, nauczycieli jak również dla placówki przez Państwa reprezentowanej, przygotujemy imienne certyfikaty, o których mowa w opisie projektu.
 • Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową – edukacja@teatrandersena.pl

Jest możliwość zorganizowania warsztatów do potrzeb różnych grup odbiorców, w różnym wieku i czasie. Bardzo prosimy o kontakt bezpośredni z Działem | Małgorzata Adamczyk – Specjalistka ds. edukacji teatralnej, tel.: +48 691 912 672,  e-mail: edukacja@teatrandersena.pl

REPERTUAR

W okresie od listopada 2021 do stycznia 2022 proponujemy Państwu następujące tytuły:

 1. Słowik i Babka Natura – reż. P. Jaszczak dla dzieci od 5 roku życia – spektakl lalkowy i w żywym planie opowiadający o komunikacji w rodzinie, mieszkaniu w mieście i na wsi, o tym jak wygląda świat współczesnej rodziny, a jak żyły nasze babcie. Spektakl otrzymał w tym roku nagrodę Jury Dziecięcego na Festiwalu małych Prapremier w Wałbrzychu.
 2. Dziewczynka z emocjami – reż. B. Byrski, G. Jaskuła, K. Kubiec, A. Organista – spektakl i warsztaty w jednym, czyli lekcja wychowawcza i rozmowa o emocjach w teatrze. Wydarzenie angażuje dzieci do mówienia, opowiadania o tym co dzieje się na scenie i wpływania na losy bohaterów!
 3. Calineczka – reż. P. Jaszczak – klasyczna adaptacja baśni Andersena, dla dzieci od 5 lat.
 4. Pippi Långstrump – reż. K. Rzączyński – adaptacja słynnej powieści Astrid Lindgren, dla dzieci od 8 lat.
 5. Bucik Kopciuszka – reż. K. Kawalec – propozycja dla najmłodszych dzieci od 3 lat, świetna zabawa i nauka.
 6. Arabela – reż. I. Gorzkowski – dla dzieci od 8 lat, zabawna historia rodziny królewskiej ze świata baśni oraz rodziny ze świata rzeczywistego, których losy się spotykają.

Prosimy zapoznać się z regulaminem rezerwacji grupowych, zanim przystąpią Państwo do rezerwacji. Prosimy uprzedzić nas jeśli w grupie znajdują się osoby z niepełnosprawnościami oraz zapoznać się z deklaracją dostępności.

BILETY I REZERWACJE

godziny otwarcia: poniedziałek – piątek, g. 8:00 – 16:00

e-mail: organizacjawidowni@teatrandersena.pl

tel.: + 81 532 32 25 / tel.: +48 48 882 437 343

tel.: +48 502 663 873 / tel.: +48 691 910 201

RODZAJE I CENY BILETÓW

 • bilet grupowy*- 20 / 25 / 30 zł**
 • opiekunowie grup – 1 zł
 • bilety specjalne dla osób z orzeczoną niepełnosprawnością oraz uczniów szkół artystycznych, studentów wyższych szkół artystycznych, członków ZZAP, członków ZASP – 10 zł

*grupa zorganizowana to grupa minimum 10 dzieci / młodzieży plus 1 opiekun

** koszt biletu indywidualnego lub grupowego zależy od tytułu spektaklu

fot. Maciek Rukasz

Komentarze
Udostepnij