Zapowiedzi

Przewodnik taniec vol 2 – Anna Królica rozmawia z Barbarą Bujakowską i Anną Bajjou

Fundacja Performa zaprasza do oglądania rozmowy Barbary Bujakowskiej, Anny Bajjou, którą prowadzi Anna Królica. Tematem przewodnim jest film tańca „Escape room”, łączący artystycznie działania choreograficzne Barbary Bujakowskiej i filmowe Anny Bajjou.

Co ciekawe, ich działania twórcze splatają się po raz kolejny. W prowadzonej opowieści powracają wspomnienia wspólnych zajęć tańca, młodość spędzona w Krakowie, działanie w grupie Hoplaaa i inne projekty, których kształt można zobaczyć na archiwalnych materiałach audiowizualnych. To niecodzienna okazja, aby zobaczyć fragmenty, puzzle z krakowskiej sceny tańca współczesnego, obrazujące jej kondycję dekadę temu.  Razem z Fundacją Performa poznawaj historię tańca opowiadane przez ich twórców.

Natomiast w sobotę zobaczymy jaszcze rozmowę Pawła Sakowicza, Anny Bajjou i Anny Królicy, toczącej  się wokół praktyki artystycznej choreografa oraz jego spektaklu „Jumpcore”, który stał się przyczynkiem do eksperymentu łączącego film tańca i choreografię, którego autorką jest Anna Bajjou.

Rozmowa z Pawłem Sakowiczem wieńczy już letnią edycję Przewodnika taniec. vol. 2

„Przewodnik taniec” proponuje subiektywne spojrzenie i daje możliwość wirtualnego wędrowania po nowych przejawach tańca współczesnego, performansu i nowej choreografii. Ta współczesna platforma jest kształtowana przez pryzmat kuratorskich fascynacji i poszukiwań.

Platformę Przewodnik taniec. vol 2 kreuje:

Anna Królica / Fundacja Performa.

Kuratorka: Anna Królica

Intro Kompozycja: Darius Gall

Organizator: Fundacja Performa

Partnerzy: Nowohuckie Centrum Kultury – Krakowskie Centrum Choreograficzne, MADcatalog

Patroni medialni: Taniecpolska.pl, dlaStudenta.pl, Teatr dla Wszystkich

www.fundacjaperforma.com

Projekt jest dofinansowany ze środków Miasta Krakowa.

https://www.fundacjaperforma.com/rozmowy-z-artystami/zqcj3pcl9sc152g070syub5h3097t8

Komentarze
Udostepnij