Zapowiedzi

Publikacja raportu porównawczego “Fabulamundi Workbook”/ Teatr Dramatyczny w Warszawie

Dramatyczny Teatr w Warszawie informuje o publikacji “Fabulamundi Workbook”, raportu porównawczego na temat aktualnych praktyk, konwencji i instytucji zajmujących się współczesnym dramatopisarstwem i tłumaczeniami teatralnymi w Austrii, Czechach, Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Rumunii i Wielkiej Brytanii.

Raport, zlecony w ramach finansowanego przez UE projektu „Fabulamundi: Playwriting Europe Beyond Borders”, zawiera ocenę aktualnych praktyk, percepcji i norm w dziedzinie współczesnego dramatopisarstwa i tłumaczenia współczesnych sztuk teatralnych w dziewięciu różnych krajach europejskich: Austrii, Czechach, Francji, Niemczech , Włoszech, Polsce, Rumunii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Raport przedstawia jakościowe i zebrane dane ilościowe na temat tego, w jaki sposób każda kultura teatralna wspiera dramaturgów, jak organizuje swój system edukacji, jakie konwencje kierują produkcją i tłumaczeniem współczesnych sztuk oraz jak jest postrzegany przez twórców teatralnych system, w którym pracują. Opierając się na istniejącej sieci partnerów, miejsc, dramaturgów, tłumaczy, reżyserów i wykonawców współpracujących z siecią Fabulamundi, badanie ocenia i porównuje praktyki kulturowe i nawyki instytucjonalne w tej dziedzinie oraz proponuje listę najlepszych praktyk dla zrównoważonego działania.

Raport: critical-stages.org

Projekt badawczy jest zlecony przez Fabulamundi i wspierany przez University of Kent (Canterbury, Wielka Brytania). Główny badacz: Margherita Laera, starszy wykładowca dramatu i teatru, University of Kent. Współpracownik naukowy: Lianna Mark, doktorantka, King’s College London

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy od 2017 roku jest partnerem projektu, m.in. organizuje czytania, warsztaty, współtworzy sieć kontaktów.

Więcej informacji: teatrdramatyczny.pl

Komentarze
Udostepnij