Zapowiedzi

RELACJE VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne w Stalowej Woli

RELACJE VI Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne

NABÓR

Zapraszamy do udziału w VI edycji RELACJI – ogólnopolskiego festiwalu teatralnego, na który składa się konkurs na najlepszy spektakl międzypokoleniowy i wydarzenia towarzyszące – warsztaty, wystawy, wykłady, spektakle gościnne. Do udziału w RELACJACH zapraszamy teatry amatorskie, które tworzą reprezentanci różnych pokoleń lub te mające w swoim repertuarze realizacje sceniczne podejmujące zagadnienie międzypokoleniowości.

Nabór trwa do 24 czerwca 2021.

Zachęcamy do zapoznania się z dokumentacją naborową dostępną na stronie: www.relacjemst.pl

Festiwalowe rozważania rokrocznie inspirowane są konkretnym tematem, który nawiązuje do wybranego tekstu kultury. W VI edycji skupimy się na „władzy pamięci” i pragnieniu odzyskania przeszłości. Ku tej myśli kieruje nas W.G. Sebald pisząc w „Austerlitz”:

…mrok nie rozprasza się, ale gęstnieje na myśl o tym, jak niewiele możemy zatrzymać, ile wciąż idzie w zapomnienie z każdym zgasłym życiem, jak świat niejako sam się opróżnia i pustoszeje, jeśli historie, związane z niezliczonymi miejscami i przedmiotami, które same nie mają władzy pamięci, nie zostaną przez nikogo wysłuchane, zanotowanie ani przekazane…

W.G. Sebald, Austerlitz, Wrocław 2020, s. 27-28.

W.G. Sebald wskazuje teren, który każdemu z poszukiwaczy może pozwolić poczuć „władzę pamięci”:

Zajmując się historią (…) zajmujemy się zawsze gotowymi, wygrawerowanymi w naszych głowach obrazami i gapimy się na te obrazy, podczas gdy rzeczywistość leży gdzieś na uboczu, którego żaden człowiek jeszcze nie odkrył.

W.G. Sebald, Austerlitz, Wrocław 2020, s. 81-82.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Zadanie zostało dofinansowane ze środków budżetu Powiatu Stalowowolskiego.

Komentarze
Udostepnij