Zapowiedzi

RELACJE VII Międzypokoleniowe Spotkania Teatralne w Stalowej Woli – nabór

Serdecznie zapraszamy do udziału w VII edycji RELACJI – ogólnopolskiego festiwalu teatralnego, na który składa się konkurs na najlepszy spektakl międzypokoleniowy i wydarzenia towarzyszące – warsztaty, wystawy, spektakle gościnne. Do udziału w RELACJACH zapraszamy teatry amatorskie, które tworzą reprezentanci różnych pokoleń lub te mające w swoim repertuarze realizacje sceniczne podejmujące zagadnienie międzypokoleniowości.

Nabór trwa do 10 czerwca 2022.

Regulamin i karta zgłoszeniowa do pobrania na stronie festiwalu:

www.relacjemst.pl

Festiwalowe rozważania rokrocznie inspirowane są konkretnym tematem, który nawiązuje do wybranego tekstu kultury. W VII edycji skupimy się na: „zagubionych ścieżkach”, tych niknących w przywracającej swój porządek przyrodzie, jak i tych zaniechanych przez twórców. Dzisiaj na nowo fascynują swymi nieznanymi zaułkami i inspirują do poszukiwania ich celów. Jak pisze Radek Rak w powieści „Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” :

Drogom wschodniej Galicji nie można ufać. Wiodą znikąd donikąd i najszerszy trakt potrafi rozpajęczyć się wśród pól na pomniejsze dróżki, prowadzące do czyichś domostw lub zgoła nigdzie, a ubity gościniec zmienia się w wąski leśny dukt, ginący w paprotniskach.

Nasz profil na Facebooku:

https://www.facebook.com/RelacjeMST

Komentarze
Udostepnij