Zapowiedzi

RESZTKI – spektakl na kozetce w gdańskim Wybrzeżu

W sobotę, 17 lutego odbędzie się piąte z cyklu spotkań łączących teatr z psychoanalizą – SPEKTAKL NA KOZETCE. Rozmowa wokół spektaklu RESZTKI odbędzie się na Scenie Malarnia w Gdańsku. Po zakończeniu przedstawienia (około godz. 18:00) rozpocznie się dyskusja. W spotkaniu weźmie udział Maciej Musiał, a poprowadzi je Tomasz Kwiatkowski.

Udział w dyskusji jest bezpłatny.

O PROWADZĄCYCH

Maciej Musiał – psychoanalityk i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (PTPa/IPA). Pełni funkcje szkoleniowe w PTPa, Polskim Towarzystwie Psychoterapii Psychoanalitycznej i Instytucie Studiów Psychoanalitycznych im. Hanny Segal. Były prezes Polskiego Towarzystwa Psychoanalitycznego (2021–2023). Członek założyciel PTPP i jego prezes w latach 2003–2007. Koordynuje szkolenie Studium Psychoterapii Psychoanalitycznej „Trójmiasto” w Sopocie. Jest autorem tekstów klinicznych i teoretycznych dotyczących psychoanalizy i psychoterapii, publikowanych m.in. w „International Journal of Psychoanalysis”. Pod jego redakcją ukazała się książka Znienawidzony obiekt miłości. Psychoanalityczne studia nad depresją (2019). Uczestniczy w grupie roboczej tworzącej ustawę o zawodzie psychoterapeuty. Prowadzi praktykę psychoanalityczną w Sopocie.

Tomasz Kwiatkowski – psycholog, psychoterapeuta, członek nadzwyczajny Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, certyfikowany specjalista psychotraumatolog i superwizor Polskiego Towarzystwa Psychotraumatologii. Pracuje w gabinecie prywatnym z osobami dorosłymi, młodzieżą i dziećmi – nurt psychoanalityczny. Od wielu lat rozwija się w prowadzeniu psychoterapii grupowej i indywidualnej w placówkach służby zdrowia, m.in. w zakresie psychoz oraz pomocy osobom uzależnionym od środków zmieniających świadomość i ich rodzinom. Superwizuje i szkoli psychologów, pedagogów, opiekunów zastępczych oraz wychowawców placówek opiekuńczo-wychowawczych. Szczególny obszar zainteresowań to traumy złożone.

O PROJEKCIE

SPEKTAKL NA KOZETCE to cykl spotkań łączących teatr z psychoanalizą. Podczas dyskusji będziemy rozmawiać o wybranym spektaklu z repertuaru Teatru Wybrzeże z członkami Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej i zaproszonymi gośćmi. Spotkania będą się odbywały kilka razy w roku. Organizatorem wydarzenia jest Oddział Pomorski Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej: www.ptpp.pl

fot. Natalia Kabanow

Komentarze
Udostepnij