Zapowiedzi

REWIZOR – grudniowa premiera w warszawskim Dramatycznym

Inscenizacja Gogola w Dramatycznym…

Teatr Dramatyczny m.st. Warszawy w koprodukcji z Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia planuje premierę sztuki „Rewizor. Komedia w pięciu aktach” Mikołaja Gogola na 10 grudnia.

Spektakl wyreżyseruje Jurij Murawicki, rosyjski reżyser pracujący w Teatrze.Doc, nagrodzony Złotą Maską – najważniejszą nagrodą teatralną w Rosji. Premiera odbędzie się na Scenie im. Gustawa Holoubka Teatru Dramatycznego. W roli tytułowej zobaczymy Waldemara Barwińskiego i Jakuba Szyperskiego (w dublurze).

Spektakl powstaje z inicjatywy Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia w związku z 10-leciem działalności.

O spektaklu:

Do miasteczka przesiąkniętego korupcją dociera informacja o wizycie wysokiego rangą urzędnika ze stolicy. Na lokalnych dygnitarzy i mieszkańców pada blady strach. Kim jest rewizor? Czy spadnie na nich kara za liczne nadużycia?

W tym samym czasie w lokalnym zajeździe pojawia się tajemniczy przybysz, o którym plotki głoszą, że nie płaci gospodarzowi za pokój. Mieszkańcy biorą obcego za rewizora. Prawda jest jednak inna: Chlestakow, marny urzędnik, tonie po szyję w karcianych długach i nie ma funduszy na opłacenie czynszu, a o byciu rewizorem mógłby tylko pomarzyć. Ta pomyłka staje się dla Chlestakowa szansą na wyimaginowany awans społeczny – zakłada więc maskę, którą mu przyprawiono. Po obu stronach rusza karnawał kłamstw.

Więcej informacji o obsadzie i twórcach: https://teatrdramatyczny.pl/rewizor

***

Plakat spektaklu:

Fot. Weronika Łucjan-Grabowska

Make-up: Joanna Tomaszycka

Stylizacja: Galya Solodovnikova i Maks Mac

Na zdjęciu Jakub Szyperski.

Komentarze
Udostepnij