Zapowiedzi

Reżyserzy najnowszej premiery w łódzkim Nowym z nagrodami!

Twórcy najnowszej premiery Teatru Nowego im. Kazimierza Dejmka w Łodzi – Kto nie ma nic, ten może wszystko (premiera 11 i 12 czerwca o godzinie 19:15) zostali nagrodzeni na 10. Forum Młodej Reżyserii w Krakowie!
Forum Młodej Reżyserii to przegląd prac młodych reżyserów teatralnych, debiutujących w ostatnich dwóch latach, a także dyskusje, spotkania twórców, artystów i krytyków. W tegorocznej edycji nagrodzona została dwójka reżyserów z krakowskiej Akademii Teatralnej, którzy razem z Mirą Mańka i Maciejem Hanuskiem, współtworzą kolektyw artystyczny,
tworzący premierę inaugurującą projekt Nowy i Młodzi.

Nagrodę „Verba” Stowarzyszenia Autorów ZAiKS w wysokości pięciu tysięcy złotych, za „wrażliwość na oryginalny tekst literacki i umiejętność aktualizowania i poszerzania jego znaczeń przez świadome umieszczenie go w nowym, autorskim kontekście” otrzymała Olga Ciężkowska za reżyserię spektaklu Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1.
Reżyserka zdobyła także wyróżnienie w postaci zaproszenia do wyreżyserowania w TR Warszawa pokazów warsztatowych tekstów, wyłonionych w konkursie dramaturgicznym Nigdy nie będziesz szła sama w sezonie 2021/2022.

Nagrodę Debiut TR 2021 w postaci zaproszenia do wyreżyserowania spektaklu w TR Warszawa w sezonie 2021/2022 otrzymał Wojtek Rodak, reżyser spektaklu PTAKI. Instrukcja. Jest to nagroda za „twórczy polot, dojrzałość artystyczną oraz umiejętność pracy z zespołem aktorskim”.

Natomiast nagrodę, ufundowaną przez Fundację Sceny im. St. Wyspiańskiego, za wyróżniającą się osobowość aktorską
dostała Izabella Dudziak za rolę w spektaklu Orfeusz i Eurydyka // All about love no.1 w reżyserii Olgi Ciężkowskiej.
Aktorkę będzie można zobaczyć w kolejnej premierze w Nowym – 1968//biegnij, mała, biegnij  w reżyserii Remigiusza Brzyka.

Premiera 18 czerwca o godzinie 19:00 na Dużej Scenie.

fot. Jagna Nawrocka

Komentarze
Udostepnij