Zapowiedzi

Rozpoczęcie sezonu artystycznego 2023/2024 w radomskim Teatrze Powszechnym

Z entuzjazmem i zapałem rozpoczynamy nowy sezon artystyczny! Zobaczcie, co czeka na Was jesienią w radomskim teatrze!

Sezon 2023/2024 rozpoczniemy spotkaniem z cyklu „Czytamy Gombrowicza”. Tym samym kontynuujemy działania okołofestiwalowe, które będą nam towarzyszyć do XVI edycji Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w październiku 2024 roku.

Aktorzy pod opieką reżyserki Leny Frankiewicz zaprezentują intrygującą interpretację opowiadań „Dramat baronostwa”, „Studnia”, „Filibert dzieckiem podszyty”. Po czytaniu zachęcamy do udziału w rozmowie z twórcami. Będzie to niepowtarzalna okazja spotkania z aktorami w kameralnej przestrzeni Sceny Kotłownia. Kolejne czytanie w październiku.
Zapraszamy: 11 września godz. 18.00, Scena Kotłownia

W ramach działań okołofestiwalowych w październiku odbędzie się panel gombrowiczowski pt.: „O! Ironio!”, w którym udział wezmą: Justyna Sobolewska, Sandra Szwarc, Mateusz Górniak, Malcolm XD. Spotkanie poprowadzi Michał Pabian.
Zapraszamy: 24 października godz. 18.00, Scena Kameralna

Pierwsza premiera sezonu już 15 września. Na Dużej Scenie zobaczymy niezwykłą opowieść „Jak zostałam wiedźmą” na podstawie tekstu Doroty Masłowskiej. Historia o walce dobra ze złem w cyfrowym świecie pełnym mobilnych urządzeń i sztucznych pragnień. Spektakl reżyseruje Michał Derlatka znany z nowatorskich środków inscenizacyjnych. Do tego przewrotny humor, zjawiskowa scenografia i porywająca muzyka. Wspaniała zabawa dla całej rodziny gwarantowana!
Zapraszamy: 15, 16, 17 września godz. 18.00, 10, 11, 12 października godz. 11.00, Duża Scena

30 września zapraszamy najmłodszych Widzów na Scenę Kameralną, gdzie premierę będzie miał spektakl „Kto z was chciałby rozweselić pechowego nosorożca?” w reżyserii Cezarego Domagały. Poruszająca historia o dążeniu do realizowania swoich marzeń pełna ciepłego humoru i z pięknymi piosenkami. Interaktywny, familijny spektakl dla Widzów w każdym wieku.
Zapraszamy: 27, 28, 28 września godz. 10.00 – pokazy przedpremierowe, 30 września godz. 17.00 – premiera, 1, 8, października godz. 13.00, 3, 4, 5, 6, 10, 11, 12 października godz. 10.00, 7 października godz. 17.00, Scena Kameralna

Na afisz powrócą znane i lubiane tytuły. Po letniej przerwie na Dużej Scenie zobaczymy spektakl „Wstyd” w reżyserii Błażeja Peszka – pełną emocji i napięć historię skomplikowanych relacji rodzinnych w wyśmienitych kreacjach aktorskich.
Zapraszamy: 23, 24 września i 14, 15 października godz. 19.00, Duża Scena

Na Scenę Kameralną powróci para Alice i Henry – bohaterowie zabawnej i wzruszającej opowieści „Seks dla opornych” o małżeństwie przeżywającym kryzys związku. Obowiązkowa pozycja nie tylko dla par 😉
Zapraszamy: 22, 23, 24 września godz. 19.00 i 14, 15 października godz. 18.00, Scena Kameralna

Pod koniec września zapraszamy na wyśmienitą farsę „Dajcie mi tenora!” w reżyserii Marcina Sławińskiego. Szalona komedia pełna dowcipnych gagów i nagłych zwrotów akcji. Ponad dwie godziny wspaniałej zabawy gwarantowane!
Zapraszamy: 29, 30 września, 1 października godz. 19.00, Duża Scena

W październiku na scenę powrócą bohaterowie zwariowanej interaktywnej komedii „Szalone nożyczki”, by wspólnie z Widzami rozwiązać sprawę kryminalną.
Zapraszamy: 6, 7, 8 października godz. 19.00, Duża Scena

Na Dużej Scenie kolejne spotkania z uwielbianą przez Widzów „Pomocą domową”. Rewelacyjna farsa z mnóstwem komicznych sytuacji i dialogów oraz Małgorzatą Potocką w tytułowej roli.
Zapraszamy: 19, 20, 21, 22, 24 października godz. 19.00, Duża Scena

Pełna absurdu parodia kryminału będąca relacją ze śledztwa w sprawie zbrodni, do której nie doszło, czyli „Zbrodnia z premedytacją” zagości na Scenie Kameralnej.
Niesamowita inscenizacja opowiadania Witolda Gombrowicza w reżyserii Błażeja Peszka została nagrodzona podczas XV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego.
Zapraszamy: 20 października godz. 11.00, 21, 22 października godz. 18.00, Scena Kameralna

W październiku na Dużej Scenie na nowo rozgorzeje sąsiedzki spór pomiędzy Cześnikiem i Rejentem we współczesnej, niezwykle zabawnej realizacji „Zemsty” w reżyserii Pawła Świątka.
Zapraszamy: 26, 27 października godz. 11.00, 28, 29 października godz. 18.00, Duża Scena

Najmłodszych widzów czekać będą kolejne spotkania z „Roszpunką”. Barwne i dowcipne przedstawienie, które zachwyca nie tylko dzieci, wróci na Scenę Fraszka w połowie października.
Zapraszamy: 15, 22 października godz. 13.00, 17, 18, 24, 25 października godz. 10.00, Scena Fraszka

Poza naszymi produkcjami na deskach Teatru Powszechnego zaprezentowane zostaną gościnne spektakle.

We wrześniu na Dużej Scenie odwiedzi nas Teatr Capitol z szaloną farsą „Lumbago” w reżyserii Olafa Lubaszenko.
Zapraszamy: 26 września godz. 19.00

Na początku października zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie! Po raz pierwszy na radomskiej scenie wystąpią artyści z Korei. W ramach InlanDimensions International Arts Festival 2023 odbędą się dwa pokazy przedstawienia „Medea i jej sobowtór”. Jest to niezwykła okazja zobaczenia azjatyckiej interpretacji tragedii Eurypidesa. Połączenie klasycznego tekstu z tańcem współczesnym i tradycyjnym gatunkiem koreańskiej muzyki pansori tworzą barwne, spektakularne i poruszające widowisko. Tego wydarzenia nie można przegapić!
Zapraszamy 3, 4 października godz. 18.00, Duża Scena

„Pani Pylińska i sekret Chopina” to kolejna propozycja na październikowy wieczór. Premiera spektaklu uświetniła 50 – lecie pracy artystycznej wybitnej aktorki Joanny Żółkowskiej.
Lekkie, zabawne i pouczające przedstawienie wzbogacone jest muzyką na żywo w wykonaniu Leny Ledoff. Poza Joanną Żółkowską na scenie zobaczymy Paulinę Holz i Kacpra Kuszewskiego.
Zapraszamy: 16 października godz. 19.00

Na koniec października na Dużej Scenie zapraszamy na koncert przebojów Andrzeja Zauchy „Byłaś serca biciem” w wykonaniu muzyków z Modest Project.
Zapraszamy: 30 października godz. 19.00

Jesień w Teatrze zapowiada się naprawdę ekscytująco! Do zobaczenia w Teatrze!

Komentarze
Udostepnij