Zapowiedzi

„Rozruszaj swój mózg” na Europejski Dzień Mózgu

18 marca obchodzimy Europejski Dzień Mózgu. Warto przypomnieć, jak ważną funkcję pełni ten organ i jakie znaczenie dla zachowania jego pełnej sprawności ma prowadzony przez nas styl życia i aktywność fizyczna.

Według psychiatry Andersa Hansena oraz prof. Carla Johana Sundberga, autorów książki Rozruszaj swój mózg, już 30 minut spaceru dziennie może wydłużyć nasze życie oraz zmniejszyć ryzyko zachorowania na cukrzycę czy chorobę Alzheimera.

W Rozruszaj swój mózg autorzy wyjaśniają, dlaczego należy się ruszać i jak to robić, by najdłużej zachować sprawność i młodość. Obalają wszystkie mity i stereotypy związane z relacją ciało–umysł.

Autorzy, opierając się na własnym doświadczeniu klinicznym i badaniach naukowych, pokazują, że ruch to najlepsze lekarstwo na świecie.

Pasjonująca opowieść o niezwykłych zależnościach między ruchem a naszym samopoczuciem sprawia, że nie sposób oprzeć się chęci zrobienia choćby kilku energicznych kroków.

Rozpocznij tę wiosnę najlepiej jak się da. Wstań z kanapy i każdego dnia poświęć jedynie 30 z 1440 minut, by poczuć się lepiej i zachować radość życia.

Wideo z Andersem Hansenem

Komentarze
Udostepnij