Zapowiedzi

Ruszył konkurs na utwór dla TEATROTEKI

Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych oraz Stowarzyszenie Autorów ZAiKS ogłaszają konkurs otwarty na utwór dramatyczny dla cyklu ekranizacji nowej polskiej dramaturgii pod nazwą TEATROTEKA. Tematyka prac konkursowych jest dowolna. Organizatorzy oczekują utworów dla dorosłych, o szeroko pojętej tematyce współczesnej. Do udziału w konkursie zapraszają wszystkie osoby dorosłe.

TEATROTEKA to nowy etap w myśleniu o ekranizacjach współczesnej dramaturgii, tak w kontekście artystycznym, jak i realizacyjnym. Ekranizacje tworzone przez młodych, często debiutujących twórców, przy wsparciu technologii i infrastruktury filmowej, pozwalają na realizację ciekawych, nowatorskich utworów. W latach 2013-2020 w Wytwórni Filmów Dokumentalnych i Fabularnych powstało 50 oryginalnych realizacji TEATROTEKI.

Organizatorzy konkursu oczekują utworów dramatycznych przeznaczonych do realizacji w formie telewizyjnego widowiska teatralnego w cyklu TEATROTEKA o czasie trwania mieszczącym się w granicach między 40 a 60 minut (około 30-40 stron znormalizowanych, czcionka Courier lub Courier New, rozmiar 12).

To już kolejna edycja konkursu, w której swój aktywny udział zaznacza Stowarzyszenie Autorów ZAiKS. Członkowie ZAiKS-u uczestniczą w pracach jury, a także wspierają i promują akcję konkursu TEATROTEKA.

Utwory zgłoszone na konkurs należy nadsyłać na adres mailowy: konkurs.teatroteka@wfdif.pl, wpisując w tytule maila: „Konkurs otwarty na utwór dramatyczny dla TEATROTEKI” – zgodnie z warunkami określonymi w regulaminie konkursu.

Termin nadsyłania prac na konkurs mija 15 października 2021 roku.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 15 grudnia 2021 roku, a stosowny komunikat ukaże się na stronach internetowych WFDIF oraz ZAIKS-u.

Laureatom konkursu przyznane będą następujące nagrody:

(kwoty brutto):

I nagroda   –  16.000 zł

II nagroda  –  11.000 zł

III nagroda –  8.000 zł

oraz trzy wyróżnienia po 5.000 zł.

Zasady konkursu określone zostały szczegółowo w REGULAMINIE znajdującym się na stronie www.wfdif.pl

Komentarze
Udostepnij