Zapowiedzi

Ruszył nabór do VI Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty w Łodzi

– U uczestników konkursu szukam prawdy. Cała reszta to już jest tylko dodatek, bo jeżeli nie ma prawdy, to nie ma nic – mówi Katarzyna Groniec, wokalistka i aktorka, jurorka VI edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. Zgłoszenia do konkursu przesyłać można od dziś do 17 marca. Na zwycięzców czekają nagrody, statuetka Jonaszka, spotkanie z mistrzami polskiej wokalistyki oraz występ przed publicznością Festiwalu OFF-Północna.

– Wrażliwi na słowo i muzykę utalentowani młodzi aktorzy i wokaliści, szukający miejsca do zaistnienia na scenie, znajdą je u nas – zapewnia Grażyna Posmykiewicz, dyrektor Teatru Muzycznego w Łodzi, ogłaszając nabór do VI edycji Konkursu Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty. – Każdego roku zainteresowanie konkursem jest coraz większe, a my nie możemy się doczekać, żeby ugościć talenty, które czekają na swoje odkrycie przez szerszą publiczność.

Konkurs Piosenki Aktorskiej im. Jonasza Kofty ma charakter ogólnopolski, a jego finał towarzyszy zawsze Festiwalowi OFF-Północna.

W konkursie mogą wziąć udział aktorzy-wokaliści w wieku 20-40 lat. Nabór zgłoszeń właśnie się rozpoczął i potrwa do 17 marca 2024 r. Uczestnicy mają za zadanie zaprezentować w formie wideonagrania dwa utwory z obszaru piosenki aktorskiej, w tym jeden autorstwa Jonasza Kofty. Szczegółowe informacje na temat formy zgłoszeń i wymogów konkursu znaleźć można w regulaminie na stronie www.offpolnocna.com.

– Zawsze jesteśmy ciekawi nowego spojrzenia na utwory Kofty. Szczególnie na te, które oryginalnie nie miały muzyki, były poezją i sytuacja, w której kandydaci proponują do tekstu muzykę, czasem własnego autorstwa jest dla nas bardzo ekscytująca – mówi Krzysztof Wawrzyniak, pomysłodawca konkursu i Festiwalu OFF-Północna.

Wybrana na podstawie mailowych zgłoszeń grupa uczestników przejdzie do drugiego etapu i wystąpi przed jury, w którym zasiądą m.in. Wojciech Kościelniak – uznany reżyser spektakli muzycznych; Katarzyna Groniec – piosenkarka i aktorka, członkini Akademii Fonograficznej ZPAV; Konrad Imiela – aktor i reżyser; Piotr Kofta – pisarz; Danuta Antoszewska – instrumentalistka współpracująca z mistrzami wokalistyki, reprezentującymi różne gatunki muzyczne, wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi; Eliza Gaust – Pełnomocniczka Prezydenta Miasta Łodzi ds. Równego Traktowania; Jakub Szydłowski – aktor musicalowy, reżyser, dyrektor artystyczny Teatru Muzycznego w Łodzi oraz Krzysztof Wawrzyniak – pomysłodawca i koordynator Festiwalu OFF-Północna.

Honorowym członkiem jury będzie Julia Szewczyk, laureatka poprzedniej edycji konkursu.

Na uczestników czekają nagrody, których pulę zasilili łódzcy przedsiębiorcy, zrzeszeni w Fundacji LodzArte. Zwycięzca otrzyma 8 000 złotych i statuetkę Jonaszka. Zdobywcy drugiego i trzeciego miejsca – odpowiednio 3 000 i 2 000 złotych. Wszyscy laureaci zaprezentują się również przed festiwalową publicznością przed koncertem mistrzyni piosenki aktorskiej – Katarzyny Groniec.

Sam festiwal, którego ósma edycja odbędzie się w dniach 12-21 kwietnia 2024 roku to pierwszy w Łodzi przegląd form dramatyczno-muzycznych, którego program poznamy w lutym.
Festiwal współfinansowany ze środków Miasta Łodzi.

Komentarze
Udostepnij