Zapowiedzi

Ruszyła sprzedaż biletów na „Deszczową piosenkę” w poznańskim Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny informuje, że 16 września 2023 roku odbędzie się premiera „Deszczowej piosenki”. Spektakl reżyseruje Tadeusz Kabicz („Preludia” w Teatrze Muzycznym w Łodzi, „Thrill me” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym), kierownikiem muzycznym jest pianista, kompozytor i aranżer Krzysztof Herdzin (m.in. „Piloci” i „Deszczowa piosenka” w Teatrze Muzycznym Roma), a scenografię i kostiumy tworzy projektantka polsko-japońskiego pochodzenia Natalia Kitamikado, („Baby Doll” w Teatrze Studio w Warszawie, „Szewcy” w Teatrze Nowym w Łodzi). Choreografię przygotowują Michał Cyran i Maciej Glaza (step).

Od 2 i 3 kwietnia w Teatrze Muzycznym w Poznaniu odbędzie się casting na odtwórców głównych ról (Cosmo Brown, Don Lockwood i Kathy Selden).

Wczoraj do sprzedaży trafiły bilety na spektakle „Deszczowej piosenki” grane we wrześniu, październiku i grudniu. Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił także repertuar do końca roku i uruchomił sprzedaż biletów. W październiku (13-21 X) powróci wyczekiwana „Piękna i Bestia”, na którą bilety w tym sezonie wyprzedały się błyskawicznie. Ze względu na ogrom zapytań o „Skrzypka na dachu” zagramy ten tytuł ponownie na przełomie października i listopada (27 X – 4 XI). Następnie powróci „Virtuoso” (10 – 12 XI), a po nim „Irena” (18 XI – 25 XI). Od początku grudnia zapraszamy widzów na spektakle „Pięknej i Bestii” i „Deszczowej piosenki”.

„DESZCZOWA PIOSENKA”
PREMIERA 16 WRZEŚNIA 2023

Deszczowa piosenka jest satyrą na Hollywood lat 20-tych XX wieku i rodzący się w tamtych czasach show biznes. Don Lockwood jest jedną z najpopularniejszych gwiazd kina, a na czerwonym dywanie pojawia się w towarzystwie swojej filmowej partnerki Liny Lamont. Współpraca na planie z piękną, lecz kapryśną aktorką komplikuje się, gdy kinematografia przechodzi rewolucję dźwiękową. Nieprzyjemny głos Liny stawia pod znakiem zapytania plan stworzenia nowego filmu. Wówczas przyjaciel Dona – kompozytor Cosmo Brown – wpada na pomysł wykorzystania głosu utalentowanej, lecz jeszcze niedocenionej artystki Kathy Selden… Plan, sam w sobie ryzykowny, komplikuje dodatkowo nieodwzajemnione uczucie Liny do Dona oraz zauroczenie aktora pełną wdzięku i niezależną Kathy…

Spektakl Deszczowa piosenka oparty jest na scenariuszu filmu z 1952 roku o tym samym tytule, który został okrzyknięty najlepszym musicalem wszech czasów. Jego autorami są Betty Comden i Adolph Green. Widzowie pokochali go przede wszystkim za kultowe piosenki, takie jak „Good Morning”, czy „Singin’ In The Rain”. Adaptacja teatralna wiernie odtwarza przebieg akcji, łącznie ze słynną sceną tańca w deszczu.

Musical Deszczowa piosenka w reżyserii Tadeusza Kabicza stawia pytanie o to, czym właściwie jest słynna Fabryka Snów i skąd bierze się w człowieku potrzeba, by tworzyć nieprawdziwe, upiększone obrazy rzeczywistości. Stanowiąca główną oś fabuły rewolucja dźwiękowa przeraża bohaterów, bo niesie ze sobą ryzyko odsłonięcia iluzoryczności filmowego świata. Spektakl opowiada o procesie twórczym, roli gwiazd w społeczeństwie i przymusie nieustannego spełniania cudzych oczekiwań.

Kierownikiem muzycznym poznańskiej produkcji jest Krzysztof Herdzin, za scenografię i kostiumy odpowiada projektantka polsko-japońskiego pochodzenia Natalia Kitamikado, a choreografię przygotowują Michał Cyran i Maciej Glaza (step).

Partnerem premiery jest firma Aquanet Retencja, z którą będziemy współpracować przy projekcie o tematyce ekologicznej i która wspomoże nas technologicznie w przygotowaniu spektaklu i jego kultowych scen. Projekt zakłada działania edukacyjne dotyczące odzyskiwania wody deszczowej (retencji) i jej roli w przeciwdziałaniu kryzysowi wodnemu.

 Więcej o „Deszczowej piosence” i jej realizatorach przeczytać można tutaj: https://www.teatr-muzyczny.pl/spektakle/deszczowa-piosenka/324.

Komentarze
Udostepnij