Zapowiedzi

RUSZYŁA SPRZEDAŻ BILETÓW NA „DROGI EVANIE HANSENIE”. Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił obsadę

Teatr Muzyczny w Poznaniu ogłosił obsadę spektaklu „Drogi Evanie Hansenie”, którego polska prapremiera odbędzie się 7 września 2024 roku. Do sprzedaży trafiły także bilety na spektakle grane we wrześniu.

W roli Evana Hansena widzowie zobaczą Marcina Franca, Macieja Badurkę oraz Michała Kondyjowskiego (swing). Postać Zoe Murphy wykreują Iga Klein i Urszula Laudańska, a jej brata, Connora Murphy’ego zagrają Jakub Rayman i Bartosz Sołtysiak. W roli Cynthii Murphy wystąpią Oksana Hamerska i Agnieszka Wawrzyniak, a jej męża Larry’ego Murphy’ego zagrają Radosław Elis i Patryk Kośnicki. Matkę Evana, Heidi Hansen, wykreują Dagmara Rybak i Katarzyna Tapek. W spektaklu zobaczymy jeszcze Aleksandrę Daukszewicz i Joannę Rybkę-Sołtysiak jako Alanę Beck oraz Maksymiliana Pluto-Prądzyńskiego i Macieja Zaruskiego w roli Jareda Kleinmana.

Castingi do spektaklu odbyły się 11-12 marca. Pierwsze próby w Teatrze Muzycznym w Poznaniu rozpoczną się w maju.

Reżyserem polskiej prapremiery musicalu „Drogi Evanie Hansenie” jest Paweł Szkotak. Kierownictwo muzyczne objął Dariusz Tarczewski, choreografię przygotowuje Karol Drozd, a scenografię i kostiumy – Natalia Kitamikado. Spektakl dopełniają światła Pauliny Góral oraz projekcje Karoliny Jacewicz i Mateusza Kokota, a reżyserem dźwięku jest Tomasz Zajma.

Głównym bohaterem „Drogi Evanie Hansenie” jest 17-letni Evan, który ma problemy w relacjach z rówieśnikami. Zgodnie z zaleceniem terapeuty pisze do siebie listy. Jeden z nich wpada w ręce znajomego z klasy – Connora – i wyprowadza go z równowagi, bo Evan wspomina w nim o jego siostrze, Zoe. Kilka dni później Connor popełnia samobójstwo, a rodzice znajdują przy nim list Evana i uznają, że chłopcy musieli się przyjaźnić. Próba sprostowania pomyłki przerasta nastolatka, który zaczyna brnąć w kolejne kłamstwa.

Musical „Dear Evan Hansen” miał premierę w lipcu 2015 roku w Waszyngtonie i błyskawicznie stał się przebojem wśród młodych ludzi. Muzykę i słowa napisali Benj Pasek i Justin Paul („La La Land”, „The Greatest Showman”), a scenariusz Steven Levenson. Spektakl zdobył sześć statuetek Tony, w tym za najlepszy musical i najlepszą muzykę oryginalną. W 2021 roku musical doczekał się filmowej adaptacji uznanego reżysera Stephena Chbosky’ego. Widzowie pokochali go za takie piosenki jak „You Will Be Found”, „Waving Through a Window” czy „For Forever”, a także prosty przekaz płynący z tej pełnej ciepła opowieści: #niejesteśsam.

W czwartek 11 kwietnia ruszyła sprzedaż biletów na spektakl „Drogi Evanie Hansenie”w reżyserii Pawła Szkotaka. Spektakl zobaczą widzowie premierowo już 7 i 8 września 2024 roku, a następnie od 10 do 14 września.

Bilety dostępne są w kasie i online przez stronę teatru: .

Rezerwacje grupowe dostępne pod adresem e-mail bilety@teatr-muzyczny.pl i telefonicznie 506 658 381. Kolejne jesienne terminy dostępne będą wkrótce.

Komentarze
Udostepnij