Zapowiedzi

“Rysa” Igora Brejdyganta – nowe wydanie z gwiazdami serialu na okładce!

Nowe serialowe wydanie „Rysy” Igora Brejdyganta, autora kryminałów, który naprawdę rozumie kobiety!

W księgarniach od 10 marca.

Pełnokrwista bohaterka, wbrew pozorom bardzo kobieca kobieta ręką mężczyzny spisana – takiej odwagi nie mają ani Krajewski, ani Czubaj!
Redaktor_Na_Tropie / Lubimyczytac.pl

G E N I A L N A! Intryga, główna bohaterka, rozwiązanie – bardzo dobrze przemyślane i zasługujące na maksymalną ocenę.
Małgosia / Lubimyczytac.pl

Sensacyjna. Poruszająca. Gwarantująca emocje aż do ostatniej strony. Na podstawie znakomitej powieści „Rysa” Igora Brejdyganta powstał głośny serial w gwiazdorskiej obsadzie (w rolach głównych m.in. Julia Kijowska, Maciej Zakościelny, Kinga Preis, Dawid Ogrodnik), emitowany w IPLA.tv i wkrótce na AXN, a do księgarń 10 marca trafi nowe wydanie z serialową okładką.

„Rysa” to trzymające w napięciu połączenie kryminału z thrillerem psychologicznym, którego największym atutem jest wyrazista kreacja komisarz Moniki Brzozowskiej, kobiety po przejściach, z bolesną przeszłością i mroczną zagadką do rozwikłania. W tę jednocześnie wrażliwą i odważną, a przy tym przekonującą postać w serialu wcieliła się Julia Kijowska.

Dlaczego w zmaskulinizowanym policyjnym świecie pisarz postawił na kobiecą bohaterkę? „Bo lubię kobiety, bo obracam się głównie wśród kobiet, mam żonę i dwie prawie już dorosłe córki, bo uważam, że kobiety są tak naprawdę silniejsze, ale inni uważają, że są słabsze, więc – żeby było bardziej interesująco – obsadziłem słabość, by skonfrontowała się z mocą, ciemną mocą” – mówi autor.

Skomplikowany, chociaż nieoczywisty portret psychologiczny bohaterki sprawia, że powieść Igora Brejdyganta to przekonująco opowiedziana przez mężczyznę opowieść o kobiecie, która stara się odnaleźć w patriarchalnym policyjnym świecie, wygrać z dręczącymi ją lękami i ocalić samą siebie.

To właśnie za to „Rysę” docenili zarówno czytelnicy, jak i widzowie:

Igor Brejdygant doskonale ukazuje, jak działa ludzki umysł!
Barbara Bereżańska / Lubimyczytac.pl

Świetna kreacja głównej bohaterki, choć czasami troszkę przeszarżowała (taka polska Super-Woman), to jednak postać jest wiarygodna, polubiłam ją.
Beata-Chiara / Lubimyczytac.pl

Super kryminał ze wstawką psychologizującą. Soczysty język, barwne postacie i niespodzianka do końca.
Besia / Lubimyczytac.pl

Współczesna Warszawa. Do wydziału zabójstw trafia Monika – policjantka po przejściach. Czy uda jej się wyjaśnić serię morderstw dokonywanych w Warszawie? Czy poradzi sobie z patriarchalnym światem policji? Jedno jest pewne. Wszelkie tropy zaprowadzą ją do własnej przeszłości. Do rysy….

Nowe wydanie w księgarniach od 10 marca 2021.

Igor Brejdygant – rocznik ‘71, pisarz, scenarzysta, reżyser, fotograf. Autor scenariuszy do filmów fabularnych Palimpsest (reż. Konrad Niewolski), Prosta historia o morderstwie (reż. Arkadiusz Jakubik) oraz do seriali Paradoks, Zbrodnia, Belle Epoque, Ultraviolet, Szadź, Erynie, Otwórz oczy, Rysa i Układ. Studiował na wydziale produkcji w łódzkiej PWSFTiTV, jako reżyser pracuje przy formach dokumentalnych i fabularnych – na swoim koncie ma m.in. serię Szaleńcy Pana Boga dla Religia TV, cykl Handlarze dla TTV oraz serial Paradoks dla TVP2. Napisał bardzo dobrze przyjęte przez czytelników i krytykę powieści kryminalne: Paradoks (2016), Szadź (2017), Rysa (2018) i Układ (2019).

Komentarze
Udostepnij