Zapowiedzi

Rzymskie wakacje z Magdaleną Wolińską-Riedi. Takiej książki o Rzymie jeszcze nie było!

Rzym. Città Eterna.

Jedyne takie miasto na świecie.

Przeniknięte ogromem bogactwa, którego nie da się objąć ani opisać.

To esencja historii, sztuki, nauki i kultury, od starożytności aż po czasy współczesne.

Idealnie zgrana kompozycja.

Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu. Odwiedzając Wieczne Miasto, stajemy się – choćby na chwilę – częścią jego ponadczasowej historii. Labirynt wąskich, brukowanych uliczek skąpanych w złotym blasku włoskiego słońca. Zaskakujące zakątki, skryte fontanny, małe sklepiki z antykami, kafeterie i piekarnie z długoletnią tradycją, zapierające dech w piersiach zabytki – Panteon, Koloseum, Fontanna di Trevi, Schody Hiszpańskie czy bazylika Świętego Piotra – przyciągają turystów z całego świata. Każdy pragnie choć przez chwilę zasmakować w la dolce vita, bo stolica Italii to więcej niż miasto, to zbiór doświadczeń, historii i smaków.

Już 27 września 2023 roku nakładem Wydawnictwa Znak ukaże się nowa książka Magdaleny Wolińskiej-Riedi, autorki trylogii watykańskiej z bestsellerową Kobietą w Watykanie. Tym razem znana i ceniona autorka zabiera nas na niezwykły spacer po swoim Rzymie – mieście, w którym mieszka od dwudziestu lat. Zapraszam do zapoznania się z materiałami prasowymi do książki Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta.

Osobisty przewodnik po sercu Wiecznego Miasta

Mówi się, że każdy ma swój Rzym – ten zachowany w pamięci lub ten, który wyobrażamy sobie w oczekiwaniu na pierwszą wyprawę. Rzym Magdaleny Wolińskiej-Riedi jest niezwykły, niesztampowy i nieoczywisty. Prowadzi nas w miejsca, o których nie przeczytamy w żadnym przewodniku. Dzięki niej odkryjemy swoje Wieczne Miasto!

Mój Rzym. Spacerem po niezwykłych zakątkach Wiecznego Miasta to książka pełna anegdot i osobistych wspomnień. Magdalena Wolińska-Riedi odkrywa przed nami malownicze kamienice, klimatyczne zaułki w samym sercu Wiecznego Miasta, ale z dala od turystycznego zgiełku.

Odwiedzimy z nią miejsca, do których zaglądają głównie miejscowi: bar, gdzie aromat mocnego espresso wczesnym rankiem budzi mieszkańców via Giulia, oraz cukiernię Roberto i Cinzi przy via della Croce słynącą z wybornego tiramisu. Poznamy Mariellę organizującą pokazy mody na Schodach Hiszpańskich i Rino, nazywanego Królem Paparazzich, który jako pierwszy fotograf w latach pięćdziesiątych zaczął robić zdjęcia przyjeżdzającym do Rzymu gwiazdom Hollywood, dając początek całej profesji. Poczujemy niepowtarzalny zapach pizzy na Campo de’ Fiori i odpoczniemy ukojeni szumem zjawiskowej Fontanny Żółwi.

Piękne wydanie, które zawiera niepublikowane zdjęcia i trasy w formie mapek. Idealny prezent dla miłośnika kultury włoskiej, ale i praktyczny przewodnik po mniej oczywistych miejscach, który możesz zabrać na swoje rzymskie wakacje.

Komentarze
Udostepnij