Zapowiedzi

Scena Polska w Cieszynie zaprasza na premierę „Koguta w rosole”

Dyrekcja Teatru Cieszyńskiego i kierownictwo Sceny Polskiej zapraszają na premierę komedii „Kogut w rosole”.

Samuel Jokic urodził się w Słowenii, gdzie pracował jako nauczyciel nauczania początkowego i artysta uliczny. Jest autorem scenariuszy filmowych i sztuk teatralnych.

Do napisania komedii „Kogut w rosole” autora zainspirował głośny brytyjski film pt. Goło i wesoło. To opowieść o mężczyznach, którzy z dnia na dzień stają się bezrobotni, odsunięci na boczny tor, wydawałoby się, że nie są nikomu potrzebni. Postanawiają jednak zawalczyć o swoje miejsce w życiu i w tym celu zakładają… grupę striptizerów. Oczywiście realizacja pomysłu napotka na wiele przeszkód i trudności, ale równocześnie otworzy przed bohaterami nową szansę. Nowe wcielenia zmuszają bohaterów nie tylko do zdjęcia ubrań, ale też do obnażenia swoich kompleksów, lęków, słabości.

Doskonała zabawa zagwarantowana! A i chwile refleksji się nasuną…

„Kogut w rosole” to nie tylko komedia o zrzucaniu ciuchów, to także historia z lekkością i w żartobliwy sposób pokazująca ludzi, których troski i obawy dnia codziennego są nam bardzo bliskie. To opowieść o ludziach, których bardzo dobrze znamy, może nawet bardziej, niż byśmy tego chcieli. O ludziach takich jak ty i ja.”  – Samuel Jokic

Premiera: 6 kwietnia 2024, 17:30

Reżyseria, scenografia: Andrzej Sadowski
Przekład: Herbert Kaluza, Marek Gierszał
Choreografia: Gabriela Klusakova

Występują: Bogdan Kokotek
Marcin Kaleta / Grzegorz Widera
Karol Suszka / Adam Milewski
Kamil Mularz / Jakub Wyszomirski

Komentarze
Udostepnij