Zapowiedzi

„Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei” – premiera Wydawnictwa Znak

Czego chcielibyśmy dla siebie i dla Polski?

Odwagi.

Przyszłości.

Niepodległości.

Śmiechu.

Spokoju.

Bogactwa.

Szacunku.

Agnieszka Holland. Szymon Malinowski. Jarosław Kuisz. Dorota Masłowska. Andrzej Leder. Joanna Tyrowicz. Jurek Owsiak.

Siedem życzeń dla Polaków i dla Polski, a nawet dla świata. Niech się spełnią. Wszystko zależy od nas, ludzi, bo jak mówił klasyk: „Mądrego to i przyjemnie posłuchać. No, koniem podjechać można, a na człowieku… się tylko potknąć”. Bardzo potrzebna, mądra książka!

Dorota Wellman

Jeśli chcecie poczuć nadzieję, że wbrew temu, jak wygląda dziś, jutro może być lepsze, przeczytajcie siedem inspirujących rozmów na siedem uniwersalnych tematów.

Z każdą z tych wybitnych osób Autorzy porozmawiali na jeden temat. Razem stworzyły one listę życzeń, które dedykowane są dla Polski, Polek i Polaków. Katarzyna Kasia i Grzegorz Markowski pozostawiają nas, czytelników, z jednym, najważniejszym pytaniem, które pozostaje po przeczytaniu Siedmiu życzeń:

Czego ja życzę Polsce?

Polacy bardzo lubią narzekać z byle jakich powodów, ale ostatnio również tych poważnych mamy niepokojąco dużo. Ta książka proponuje zmianę trybu myślenia. Zgoda, jest źle. Ale co można zrobić, żeby było lepiej i żebyśmy mogli znowu narzekać wyłącznie z błahych powodów? Arcyciekawi rozmówcy i rozmówczynie Katarzyny Kasi i Grzegorza Markowskiego mają swoje życzenia dla nas wszystkich. A jakie są Wasze?

Michał Rusinek

Premiera książki Siedem życzeń. Rozmowy o źródłach nadziei już 11 października.

Komentarze
Udostepnij