Zapowiedzi

Skomplikowane relacje rodzinne i przewrotne losy bohaterów filmu „Camino”. Tylko na Viaplay!

Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? Już wkrótce przekonamy się o tym razem z bohaterami filmu ’Camino’. Humorystyczny dramat przedstawia skomplikowaną relację pomiędzy ojcem i córką, którzy zazwyczaj unikali swojego towarzystwa. Pewnym zrządzeniem losu muszą jednak wspólnie wyruszyć na 260-kilometrową pieszą wyprawę w upalnym hiszpańskim słońcu do Santiago de Compostela. Szczera i surowa opowieść filmowa autorstwa zdobywczyni 'Kryształowego Niedźwiedzia’ Plebiscytu Berlinale i 'Roberta’ Duńskiej Akademii Filmowej Birgitte Stærmose zostanie zaprezentowana 5 kwietnia wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay.

’¡Buen Camino!’

’¡Buen Camino!’ czyli ’Szczęśliwej drogi!’. Tymi słowami pozdrawiają się pielgrzymi podczas wędrówki do katedry w Santiago de Compostela w północno-zachodniej Hiszpanii. Wśród nich niespodziewanie znalazła się trzydziestoletnia, nieporadna życiowo Regitze oraz jej ojciec Jan, z którym łączy ją niezwykle trudna relacja. Kobieta wychowywała się w internacie i nigdy nie czuła pełnej akceptacji ze strony rodziców i najbliższego otoczenia. Co więcej nadal szuka swojej drogi – nie znalazła dotąd stałego miejsca pracy ani nie założyła rodziny. Na wieść o śmierci matki odwiedziła rodzinną miejscowość, gdzie wraz z ojcem znalazła nagranie z ostatnią wolą zmarłej. Kobieta prosi Regitze i Jana, by wybrali się pieszo w wędrówkę szlakiem ’Camino de Santiago’. 30-latka musi także mocniej skupić się na swojej przyszłości, w związku z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Podczas długiej przeprawy przez malownicze wioski, Regitze i jej ojciec przekonują się, że ’Trzeba iść naprawdę długo, by spotkać się w połowie drogi’. Czy uda im się odbudować mocno nadwyrężoną relację?

Obsada i twórcy

‘Camino’ to historia, która namaluje na twarzach widzów zarówno smutek, jak i nieskrywaną radość. Za scenariusz i reżyserię produkcji odpowiada Birgitte Stærmose, nagrodzona 'Kryształowym Niedźwiedziem’ Plebiscytu Berlinale 2010 oraz 'Robertem’ Duńskiej Akademii Filmowej 2010 za film krótkometrażowy ’Z miłości’.

W głównej roli wystąpi zdobywczyni dwóch nagród Duńskiej Akademii Filmowej za produkcje 'Kasztanowy ludzik’ (2021) i 'Spokój w sercu’ (2014) Danica Ćurčić, a u jej boku zagra Lars Brygmann (’Biała noc’, 'Jeźdźcy sprawiedliwości’) wcielający się w rolę ojca. Ponadto w 'Camino’ wystąpią takie nazwiska jak Kristian Halken (’Oldboje’), Katrine Greis-Rosenthal (’Most nad Sundem’, 'Zabójcy bażantów’), Christian Rubeck (’Hansel i Gretel: Łowcy czarownic’, 'Sprzymierzeni’) oraz hiszpański aktor Iñaki Ardanaz (’Paradise’).

Za produkcję filmu odpowiadają Jesper Morthorst i Theis Nørgaard z ramienia firmy MOTOR. Producentami wykonawczymi filmu są Jesper Morthorst, Birgitte Stærmose, Christian Torpe oraz Anne Borggaard Sørensen z Viaplay Group.

Film ‘Camino’ został wyprodukowany przez MOTOR we współpracy z MP Film Production, Chorwackim Centrum Audiowizualnym Cash Incentive Scheme i wsparciu rozwojowym Duńskiego Instytutu Filmowego.

Film ’Camino’ będzie dostępny wyłącznie za pośrednictwem platformy streamingowej Viaplay od 5 kwietnia. Zwiastun produkcji jest dostępny pod tym linkiem.

Komentarze
Udostepnij