Zapowiedzi

Sławomir Kupczak i Krzysztof Wołek: prawykonania na festiwalu Musica Electronica Nova

W tym roku przypada 10. edycja festiwalu Musica Electronica Nova, jednego z najważniejszych wydarzeń wokół muzyki współczesnej. Kolejne koncerty, określane mianem „Rytuałów”, składają się na pięć dni artystycznych doświadczeń. Organizatorzy zapraszają do szukania odpowiedni na pytania o granice geograficzne w sztuce i nowych technologiach, przenikanie kultur czy inspirację tradycją. W ramach dwóch koncertów prawykonane będą utwory kompozytorów związanych z Polskim Wydawnictwem Muzycznym: Sławomira Kupczaka i Krzysztofa Wołka.

Rytuał: Log in / log out to koncert Oddziału Wrocławskiego Związku Kompozytorów Polskich, w którego programie znalazł się utwór Rococo na głos, wiolonczelę i elektronikę Sławomira Kupczaka. Kompozytor wykona partię elektroniczną, a towarzyszyć mu będzie Joanna Freszel – sopranistka, dla której nie ma dźwięków niemożliwych – oraz znakomity wiolonczelista Tomasz Skweres. Rococo można rozmaicie rozumieć, jednak dla samego kompozytora ten utwór to „muzyczna refleksja na temat chocholego tańca”. Prawykonanie online utworu zaplanowane jest na 26 maja, godz. 20:00.

ElettroVoce, zespół tworzony przez Agatę Zubel i Cezarego Duchnowskiego, świętuje 20 lat istnienia. Rytuał: Głos będzie koncertem jubileuszowym, w ramach którego znany duet prawykonana utwór Krzysztofa Wołka Cookbook for the Modern Boygirl na głos i live electronics. Poszukując odpowiedniego tekstu, kompozytor zdecydował się zaprosić do współpracy młodą amerykańską poetkę Zoey Morris, która napisała „znakomity, bardzo osobisty, zmysłowy, intymny i  jednocześnie wulgarny tekst oddający jej przeżycia jako osoby queer z czasu pandemii i odosobnienia”. Utwór po raz pierwszy zabrzmi dla publiczności w Sali Czerwonej NFM 27 maja o godz. 20:00.

Koncert Rytuał: Log in / log out będzie transmitowany online na profilach na Facebooku Polskiego Wydawnictwa Muzycznego, Narodowego Forum Muzyki i Oddziału Wrocławskiego Związku Kompozytorów Polskich.

26 maja, godz. 20:00: Sławomir Kupczak – Rococo na głos, wiolonczelę i elektronikę [online]

27 maja, godz. 20:00: Krzysztof Wołek – Cookbook for the Modern Boygirl na głos i live electronics

Komentarze
Udostepnij