Zapowiedzi

Słuchowisko wspierające adaptację przedszkolną warszawskiego Teatr Młyn

Rodzice, którzy we wrześniu po raz pierwszy powierzą swoje dziecko pod opiekę przedszkola, coraz częściej myślą o tym, jak bezboleśnie wprowadzić je w nieznaną rzeczywistość. Z pomocą przychodzi Fundacja Artystyczna Młyn, która przez serwis Audioteka udostępnia słuchowisko “Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola” w reż. Jarosława Boberka.

Rodzinne słuchanie – w domu albo w samochodzie podczas wspólnych wakacji – pozwala najmłodszym zapoznać się z nowymi sytuacjami i przedszkolnym słownictwem.

Słuchowisko “Jak słonik polubił chodzenie do przedszkola” to projekt stworzony specjalnie z myślą o trzylatkach adaptujących się do rzeczywistości przedszkolnej. Trzy króciutkie bajki opowiadają o małych zwierzątkach uczęszczających do przedszkola, które muszą zmierzyć się z nowymi wyzwaniami, takimi jak ubieranie się samodzielne w szatni, ustawienie się “w pociąg” czy dzielenie się zabawką z kolegą. Tekst bajek konsultowany był z opiekunami przedszkolnymi, dzięki czemu słuchowisko oddaje bardzo realnie nie tylko sytuacje, ale również specyfikę języka z jakim dziecko spotyka się w nowym otoczeniu (np. “nóżki na kokardkę”, “ustawiamy się w pociąg”).

“Zależało nam na stworzeniu bajek dla trzylatków, które zarówno formą (możliwość wielokrotnego słuchania w domu), jak i treścią będą o nich i dla nich. Mamy nadzieję, że “słonikowe opowiadania” pomogą dzieciom oswoić i polubić chodzenie do przedszkola – mówi Zuzanna Fijewska-Malesza, pomysłodawczyni i realizatorka projektu.

Słuchowisko dostępne jest w serwisie Audioteka (patrz link poniżej).

Fundacja Artystyczna MŁYN rozpoczyna pracę nad kolejną częścią SŁONIKA, która tym razem będzie adresowana do czterolatków.

REALIZATORZY

Scenariusz: Zuzanna Fijewska-Malesza

Teksty piosenek: Natalia Fijewska-Zdanowska

Reżyseria: Jarosław Boberek

Czyta: Zuzanna Fijewska-Malesza

Wokal: Zuzanna Fijewska-Malesza, Agata Kołodziejczyk (Fijewska)

Muzyka: Filip Dreger

Realizacja: Anton Borovyi, Studio PRL

Produkcja: Fundacja Artystyczna MŁYN

Więcej informacji o Fundacji Artystycznej MŁYN, prowadzonym przez nią Teatrze MŁYN i innych projektach Fundacji znajdą Państwo na stronie: http://mlyn.org

Komentarze
Udostepnij