Zapowiedzi

SMOKI – premiera w Teatrze Banialuka w Bielsku-Białej

SMOKI Malina Prześluga

Data premiery: 26 / 09 / 2021

Opowieść o wyjątkowym spotkaniu człowieka ze smokiem i podróży, która pomoże odrzucić uprzedzenia i strach.

Kiedy jesteś niedużym, Świat opowiadają Ci dorośli. Ufasz im, że Cię kochają i troszczą się o Twoje bezpieczeństwo. Ufasz bezwarunkowo. Z czasem rośniesz a razem z Tobą rośnie Świat. Ty stajesz się duża/duży a Świat szeroki, dzięki czemu widać więcej i dalej. Wtedy przychodzi moment, kiedy opowieści dorosłych nie wystarczą, bo wzbiera w Tobie ciekawość, by ten świat zwiedzić na własną rękę, po swojemu i właśnie wtedy może się okazać, że…jest inny i bardziej pokręcony niż podejrzewałaś/podejrzewałeś.
I miej pewność, że wystarczy Ci odwagi, by ten świat pokochać. Otwarta głowa i serce wyznaczą nowe szlaki, o których dorośli nawet nie śnili. Opowiesz nową, najpiękniejszą historię o Świecie, którego miałaś/miałeś szczęście doświadczać.
Zapraszam na wrześniową premierę SMOKÓW. 
…bo powiem Wam w tajemnicy, że jeden świat to mało…

Anna Nowicka

Smoki żyją normalnie – uczą się w szkołach, chodzą do pracy, mają rząd i prezydenta… a wieczorami opowiadają swoim smoczym dzieciom bajki na dobranoc – straszne legendy o złych i okropnych ludziach, których należałoby się bać, ale którzy na szczęście tak naprawdę nie istnieją. Tylko, że ludzie przecież istnieją i opowiadaj swoim dzieciom takie same historie, ale o smokach. A gdyby tak można było odbyć podróż pomiędzy tymi światami? Co się stanie, gdy smok i człowiek się spotkają? Czy smok Roar i człowiek Karol z wiernym towarzyszem Prosiakiem, będą potrafili odrzucić uprzedzenia, strach i wspólnie wykonać trudne i niebezpieczne zadanie?
Smoki w reż. Anny Nowickiej to zabawne i wzruszające przedstawienie, którego tematem są tolerancja, akceptacja i potrzeba odkrywania świata, bez uprzedzeń i osądów.

Reżyseria 
Anna Nowicka

Scenografia
Marika Wojciechowska

Muzyka

Maciej Cempura

Reżyseria Światła
Prot Januszkiewicz

Obsada

Małgorzata Bulska
Dominika Kaczmarek
Dagmara Włoszek-Rabska
Konrad Ignatowski
Włodzimierz Pohl
Ziemowit Ptaszkowski
Radosław Sadowski
Piotr Starczak
Tomasz Sylwestrzak

Dla widzów od lat 6

Czas trwania 60 minut

Ceny biletów

  • ulgowy – 22 zł
  • normalny – 28 zł
  • grupowy – 19 zł
Komentarze
Udostepnij