Zapowiedzi

„Songi stanu wojennego i wolności” w Teatrze Muzycznym w Lublinie

„Songi stanu wojennego i wolności” w Teatrze Muzycznym w Lublinie

Na specjalne zaproszenie Telewizji Polskiej, w związku z przypadającą w tym roku 40. rocznicą ogłoszenia w Polsce stanu wojennego, Teatr Muzyczny w Lublinie przygotował wyjątkowe wydarzenie: koncert „Songi stanu wojennego i wolności” w reżyserii Tomasza Mana.

Koncert będzie można usłyszeć na żywo w naszym Teatrze 8 grudnia o godz. 18.00 oraz obejrzeć 13 grudnia na kilku antenach TVP (szczegóły wkrótce!).

Już wiele razy udowodniliśmy, że chcemy nie tylko dostarczać rozrywki, ale i mówić o tematach ważnych dla Was, naszej Publiczności. Podczas koncertu opowiemy o niepokoju, niepewności i pragnieniu wolności, ale także o nadziei i poszukiwaniu miłości. Usłyszą Państwo takie utwory, jak „W domach z betonu” Martyny Jakubowicz, „Mury” Jacka Kaczmarskiego, „Psalm stojących w kolejce” Krystyny Prońko czy „Niepokonani” Perfectu.

Wielu artystów, których zobaczą Państwo na scenie podczas koncertu „Songi stanu wojennego i wolności”, w 1981 roku jeszcze nie było na świecie… Ale to właśnie oni najgłośniej chcą mówić o tym, że musimy pamiętać.

Wystąpią soliści: Kamila Lendzion, Paulina Janczaruk, Dorota Szostak-Gąska, Jakub Gąska, Patryk Pawlak i Patrycjusz Sokołowski; artyści chóru, balet i band Teatru Muzycznego w Lublinie.

Gwiazdą koncertu będzie Wojtek Cugowski – znakomity wokalista, gitarzysta i autor tekstów, który świetnie czuje się w każdym repertuarze: od poezji śpiewanej do hard rocka!

Ponownie zagra z nami Adam Drath – wszechstronny gitarzysta zespołu Bajm, którego tak entuzjastycznie przyjęli Państwo podczas koncertu 11 listopada.

„Songi stanu wojennego i wolności”

8 grudnia 2021 r. godz. 18.00

Bilety: 80 zł / 70 zł

tel. 81 532 25 21, 81 532 96 65, 502 662 956

e-mail: widownia@teatrmuzyczny.eu

https://teatrmuzyczny.eu/kalendarium/songi-stanu-wojennego-i-wolnosci-2021-2022

Komentarze
Udostepnij