Zapowiedzi

Spektakl Adama Sajnuka w piątek w warszawskiej Scenie Relax

10 maja o godz. 19.00 w Scenie Relax odbędzie się pokaz spektaklu „żONa” w reż. Adama Sajnuka.

Kochamy za coś, czy jednak wbrew wszystkiemu?

Sztuka Jade-Rose Parker, którą pokochała francuska publiczność, a Adam Sajnuk po mistrzowsku zaadaptował tekst do naszej rzeczywistości – polskiej mentalności, obyczajowości i wrażliwości. 

Spektakl o zaufaniu i potrzebie bliskości. Dotykający zagadnień tolerancji, akceptacji, wzajemnego wspierania się czy po prostu miłości i naszej tożsamości. Komedia pełna amplitudy emocji, która daje chwilę na oddech i refleksję. Prowokująca rozrywka, która oprócz wybuchu śmiechu, potrafi wprowadzić również w zadumę czy wręcz w onieśmielenie. 

François startuje w wyborach na mera miasta. Ma liberalne poglądy i wysokoprocentowe poparcie. Jego żona Carla jest inteligentna i atrakcyjna, a piękna córka Louise to ich oczko w głowie. Obrazek idealny – wizerunkowy wzór sukcesu. 

Ale… życie to nie plakat wyborczy. Jeden dzień wywróci do góry nogami losy całej rodziny, a w konsekwencji może zrujnować błyskotliwą karierę Françoisa. Kiedy ktoś wyjawi z dawna skrywaną tajemnicę, inny ogłosi zaskakującą nowinę, a we wszystko wmiesza się główny oponent polityczny Rachon, życie Françoisa zadrży w posadach. Rozpocznie się “festiwal” kłótni, oskarżeń i kolejnych “rewelacji”. 

Sztuka francuskiej autorki śmieszy do łez, ale też skłania do dyskusji. Reżyser Adam Sajnuk umiejętnie wydobywa ironię losu polityka wystawionego na próbę, a czwórka znakomitych aktorów gra brawurowo i improwizuje, kreując wiarygodne postaci tej komedii o hipokryzji miłości i tolerancji.

„żONa”

10 maja, godz. 19.00

komedia Spektaklove w Scenie Relax, Warszawa

BILETY: https://www.spektaklove.pl/repertuar

fot. Bartosz Sobkowiak

Komentarze
Udostepnij