Zapowiedzi

Spektakl online Teatru Baj „Muzeum Skarbów” na platformie vod.warszawa.pl

Teatr Baj zaprasza na swój nowy profil na platformie vod.warszawa.pl. 25 września, przez cały dzień, będzie można obejrzeć na nim spektakl w formie filmowej „Muzeum Skarbów” w reż. Anety Wróbel.

Na profilu Teatru Baj na platformie VOD Warszawa prezentowane będą spektakle, warsztaty, etiudy lalkarskie i inne materiały video przygotowywane z myślą o najmłodszych widzach. Już teraz zapraszamy do obejrzenia pierwszych odcinków warsztatów z cyklu „Teatr ze wszystkiego” oraz cyklu etiud aktorki Teatru Baj Elżbiety Bielińskiej, w których występuje Gęś ze spektaklu „Gęś, śmierć i tulipan”.

Link do profilu Teatru na platformie – https://bit.ly/3ECh3k2

Pierwszym spektaklem prezentowanym na platformie będzie „Muzeum skarbów” w reż. Anety Wróbel. Punktem wyjścia dla fabuły były fantastyczne i wyjątkowo bogate, ponad 90-letnie, zbiory scenograficzne Teatru Baj – prawdziwe skarby – zabytki z perspektywy teatrologii, projektowane przez wybitnych scenografów.

Głównym bohaterem spektaklu jest Andrzejek, teatralna lalka, która właśnie narodziła się
w Pracowni plastycznej. I jak to z takimi świeżo urodzonymi lalkami bywa, musi odnaleźć się w nieznanym, magicznym, i często zadziwiającym bajkowym świecie. Zupełnie jednak niespodziewanie Andrzejek okazuje się chłopcem, który według przepowiedni może uchronić teatralne lalki i bajki od zapomnienia pomagając stworzyć Muzeum skarbów. Żeby jednak tego dokonać musi odnaleźć serce Muzeum. I tutaj wszystko się zaczyna…

Budowa platformy VOD Warszawa została sfinansowana przez m.st. Warszawa i zrealizowana przez Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy.

Komentarze
Udostepnij