Zapowiedzi

Spektakl „Spis Kobiet” towarzyszy V Kongresowi Archiwów Społecznych w Lublinie

„Spis Kobiet” to spektakl teatralny towarzyszący V Kongresowi Archiwów Społecznych, który odbywa się w Lublinie na przełomie września i października. Spektakl można zobaczyć w sobotę 30 września o godz. 17.00 i 20.00 w lubelskiej Galerii Labirynt. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Archiwistyki Społecznej.

Spektakl teatralny „Spis Kobiet” w reżyserii i według scenariusza Kolektywu Polka powstał na podstawie opowieści kobiet pracujących w sklepach i punktach usługowych przy ul. 1 Maja w Lublinie. Ich głosy układają się w fascynującą, niejednorodną narrację o współczesnym świecie.

Na krótkim odcinku miasta, pomiędzy dworcem kolejowym a ruchliwym skrzyżowaniem, mieści się ponad siedemdziesiąt punktów usługowych i handlowych. Pracują w nich kobiety: młode, starsze, zadowolone, sfrustrowane – ich historie opowiadają o zmieniającej się Polsce, o pieniądzach, o codzienności, o aspiracjach, o dzieciach, o mężczyznach, o społeczeństwie. W spektaklu wszystkie bohaterki zostaną postawione przed niezwykłym wyzwaniem i niezwykłą szansą. Czy któraś z nich ją wykorzysta?

Scenariusz i reżyseria: zespołowa, Kolektyw Polka – Alicja Brudło, Iza Gawęcka, Dorota Ogrodzka, Iwona Konecka, Anna Sadowska,

Research dramaturgiczny: Dorota Ogrodzka, Agnieszka Pajączkowska

Muzyka: Elektronowy Miś

Światła: Maciej Ratajczyk

Występują: Alicja Brudło, Iza Gawęcka, Iwona Konecka, Anna Sadowska

Tłumaczenie na język ukraiński: Volodymyr Dyshlevuk

Grupa wiekowa 16+

Galeria Labirynt

ul. ks. J. Popiełuszki 5 w Lublinie

/

V Kongres Archiwów Społecznych, któremu towarzyszy spektakl “Spis Kobiet”, odbywa się przez trzy dni, od 29 września do 1 października 2023 roku, w Lublinie oraz na platformie kongres.cas.org.pl, gdzie cały czas trwają zapisy do udziału w formule online. Centrum Archiwistyki Społecznej przygotowało bogaty program. To spotkania, warsztaty i prezentacje poświęcone historii mówionej – przeprowadzaniu wywiadów, sztuce rozmowy, etycznych i emocjonalnych wyzwaniach spotkania z osobą, która dzieli się własnymi, nierzadko osobistymi opowieściami o przeszłości. Historia mówiona jest nie tylko źródłem wiedzy i sposobem na poznanie indywidualnych ludzkich doświadczeń – stanowi także inspirację dla projektów artystycznych, kulturalnych i edukacyjnych.

Więcej informacji o V Kongresie Archiwów Społecznych oraz spektaklu „Spis Kobiet” można znaleźć na stronie Centrum Archiwistyki Społecznej: cas.org.pl.

Playlista na Youtube z materiałami z poprzedniej edycji Kongresu Archiwów Społecznych: youtube.com 

Komentarze
Udostepnij