Zapowiedzi

Spektakle National Theatre w krakowskim Kinie pod Baranami

Dwa znakomite spektakle National Theatre Live z Andrew Scottem w roli głównej! Pod koniec lipca w Kinie Pod Baranami będzie można zobaczyć dwie sztuki teatralne z udziałem irlandzkiego aktora. Pokaz śmiałej reinterpretacji klasycznego dramatu Czechowa „Vanya” – w środę, 24 lipca, a „Present Laughter ”- uwspółcześniona wersja komedii Noëla Cowarda – w piątek, 26 lipca.

W lipcu w Kinie Pod Baranami będzie można zobaczyć dwa spektakle z udziałem dwukrotnie nominowanego do Złotego Globu irlandzkiego aktora Andrew Scotta. W ostatnim czasie można było podziwiać jego występy m.in. w filmie Dobrzy nieznajomi oraz serialu Ripley.

Vanya to śmiała reinterpretacja klasycznej sztuki Antona Czechowa Wujaszek WaniaAndrew Scott wciela się w niej w galerię niezwykłych bohaterów, by ukazać złożoność ludzkiej natury – jej komizm i tragizm. Autorem tekstu jest angielski dramaturg Simon Stephens, a spektakl wyreżyserował Sam Yates, którego debiutancki film Magpie z Daisy Ridley miał premierę w marcu tego roku na festiwalu South by Southwest. 

Spektakl Present Laughter w reżyserii Matthew Warchusa oferuje pełne humoru i zaskakująco współczesne spojrzenie na sławę, pożądanie i samotność. Andrew Scott kreuje tu postać egoistycznego gwiazdora o mentalności Piotrusia Pana, który popada w egzaltowaną rozpacz za każdym razem, gdy coś idzie nie po jego myśli. Autorem sztuki jest angielski dramaturg Noël Coward, który utrwalił się w zbiorowej świadomości jako twórca przezabawnych i przebojowych rewii, komedii i musicali.

Oba spektakle zostaną wyświetlone w wersji oryginalnej (j. angielski) z polskimi napisami. 

HARMONOGRAM: 
środa, 24 lipca 2024
18.00 VANYA VANYA
reż. Sam Yates, Wielka Brytania 2024, 121’

piątek, 26 lipca 2024
17.30 PRESENT LAUGHTER PRESENT LAUGHTER
reż. Matthew Warchus, Wielka Brytania 2024, 166’
Po zakończeniu Aktu I odbędzie się 10-minutowa przerwa

BILETY:
35 zł (normalny)
28 zł (ulgowy)
25 zł (klubowy)

O SPEKTAKLACH: 

PRESENT LAUGHTER | PRESENT LAUGHTER
reż. Matthew Warchus, Wielka Brytania 2024, 166’

Gwiazdor Garry Essendine (Andrew Scott) przygotowuje się do zagranicznego tournée, choć jego życie prywatne coraz bardziej wymyka się spod kontroli. Pogrążony w narastającym kryzysie tożsamości, owładnięty wieloma skomplikowanymi relacjami z osobami, które rywalizują o jego uwagę, Garry zatraca się w chaotycznym wirze miłości, seksu, paniki i poszukiwania sensu. 

Sztukę nagrano na żywo w The Old Vic w Londynie podczas wyprzedanego spektaklu w 2019 roku.

VANYA VANYA
reż. Sam Yates, Wielka Brytania 2024, 121’

Andrew Scott (Fleabag, Czarne lustro, Dobrzy nieznajomi) w nietypowej wersji Wujaszka Wanii Czechowa autorstwa Simona Stephensa (Ciekawy przypadek psa nocną porą). Nadzieje, marzenia, skrywane żale i jeden aktor w wielu wcieleniach – nowa adaptacja z uwagą bada złożoność ludzkich emocji. 

Wyprzedany spektakl nagrano na żywo na londyńskim West Endzie.

Komentarze
Udostepnij