Zapowiedzi

Spektakle z olsztyńskiego Jaracza w finale ogólnopolskiego konkursu Klasyka Żywa

Teatr Jaracza będzie miał szansę zaprezentować swoje dwa spektakle podczas 45. Opolskich Konfrontacji Teatralnych odbywających się w Teatrze im. Jana Kochanowskiego w Opolu.

Nasza „Baśń o pięknej Parysadzie i ptaku Bulbulezarze” w reżyserii Jarosława Kiliana znalazła się w finale konkursu „Klasyka Żywa”, edycji 2020 roku, jako jedno z czterech najlepszych przedstawień w Polsce, wybranych z spośród – 32 zgłoszonych do konkursu. W 2019 roku, spośród – 35 spektakli, wybrano do finału nasze „Panny z Wilka” w reżyserii Krzysztofa Rekowskiego.

Dwa spektakle olsztyńskiego Teatru wezmą więc udział wiosną w Opolskich Konfrontacjach Teatralnych, wieńczących konkurs „Klasyka Żywa”! To trzeci taki przypadek w całej historii opolskiego święta klasyki polskiej. Wcześniej jedynie Teatr Wybrzeże z Gdańska (2013) i poznański Teatr Nowy ( 2018) prezentowały dwa swoje przedstawienia jednego roku.

Na dodatek: Radosław Hebal, dostał indywidualną nagrodę za kreację w spektaklu „Opętani” w reż. Igora Gorzkowskiego. Przypomnijmy, że „Opętani” byli najlepszym polskim przedstawieniem XIV Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego w Radomiu, gdzie otrzymali nagrody: zespołową oraz za reżyserię.

Więcej informacji na temat wspomnianych spektakli znajdą Państwo pod poniższymi linkami

Komentarze
Udostepnij