Zapowiedzi

Spotkanie z Jackiem Głombem online na Facebooku Instytutu Grotowskiego

W poniedziałek, 18 stycznia o godz. 18:00 na Facebooku Instytutu Grotowskiego odbędzie się spotkanie z Jackiem Głombem zatytułowane „Żywe kultury teatru. Made in Legnica”, które poprowadzi Jarosław Fret.

Spotkanie odbędzie się w formule live streaming: bit.ly

Instytut Grotowskiego zaprasza do aktywnego udziału w wydarzeniu i zadawania pytań.

W programie „Żywe kultury teatru” znajdą się odmienne gatunkowo, tematycznie czy estetycznie zjawiska teatralne, prezentujące różne filozofie uprawiania sztuki teatru. Ich wspólnym mianownikiem będą przejawiająca się na wielu poziomach kategoria „żywości”, czyli wyrazistości, intensywności, jaskrawości, a także niepodważalna rola kulturotwórcza. Cykl „Żywe kultury teatru” otworzy spotkanie z reżyserem i dyrektorem Teatru im. Heleny Modrzejewskiej Jackiem Głombem. Za jego dyrekcji, od 1994 roku, teatr czynnie kreuje nową tożsamość Legnicy i Dolnego Śląska. Pasja społeczna legnickich aktorów i dyrektora sprawia, że zespół słynie z tego, że na scenie pokazuje aktualną sytuację Polski i jej obywateli, zadając przy tym niewygodne pytania i wzbudzając kontrowersje. Legnicki zespół to kwintesencja wspólnotowości, partnerstwa, zawodowego zaangażowania, opartych na całkowitym zaufaniu i lojalności relacji z dyrektorem oraz autonomiczności w artystycznej współpracy z reżyserem nad spektaklem.

Spotkanie zatytułowane „Made in Legnica” będzie dotyczyło genezy i kształtowania się wyjątkowości „drużyny Modrzejewskiej”, a także strategii artystycznych teatru w bieżącym sezonie. Poprowadzi je dyrektor Instytutu, Jarosław Fret.

Transmisja spotkania odbędzie się na żywo na Facebooku Instytutu Grotowskiego w poniedziałek 18 stycznia 2021 o godz. 18:00. Więcej na: bit.ly

fot. Norbert Rakowski

Komentarze
Udostepnij