Zapowiedzi

START DYSTRYBUCJI BEZPŁATNYCH BILETÓW NA KONCERT „TYM, KTÓRZY NIE POWRÓCILI Z MORZA…” OPERY NA ZAMKU W SZCZECINIE

Opera na Zamku w Szczecinie rozpoczęła dystrybucję bezpłatnych biletów na coroczny koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza…”, który odbędzie się w sobotę 8 czerwca 2024 roku o godz. 22.00 na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie. Serdecznie zapraszamy!

Koncert „Tym, którzy nie powrócili z morza…” jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego, największego w Polsce, a trzeciego w Europie, będącego jednocześnie jednym z najpiękniejszych parków Szczecina. W ten sposób od ponad 20 lat czcimy pamięć ludzi, którzy z morzem związali swoje życie, i których morze zabrało na wieczną wachtę. Koncert tradycyjnie poprzedza ceremoniał morski, a muzyce towarzyszy gra świateł, podkreślająca nastrój wieczoru. Wyjątkowy i niepowtarzalny klimat wydarzenia przyciąga co roku ponad tysięczną publiczność. Podczas tegorocznego koncertu zabrzmi „Requiem” Wolfganga Amadeusza Mozarta w wykonaniu solistów, orkiestry i chóru Opery na Zamku oraz Berliner Figuralchor. „Requiem d-moll KV 626” ciężko chory Wolfgang Amadeusz Mozart napisał tuż przed śmiercią w 1791 r. Zamówił je znany z przywłaszczania sobie cudzych dzieł hrabia Walsegga, wysyłając do słynnego kompozytora tajemniczego mężczyznę. Ten wątek wykorzystał Miloš Forman w swym filmowym arcydziele „Amadeusz”. Wysłannikiem w czarnej masce i płaszczu był zazdrosny o geniusz Mozarta nadworny kompozytor cesarza Austrii – Antoni Salieri. Dzięki filmowi z 1984 roku, w który wplątano nieczyste intencje i złe siły, „Requiem” stało się jeszcze bardziej rozpoznawalnym utworem. Mozart naprawdę – jak w filmie – odkładał napisanie tego dzieła, jakby chciał prześcignąć czas, który mu został. Nie ukończył „Requiem”. Czy faktycznie był zajęty „Czarodziejskim fletem”, czy może świadomość, że wkrótce umrze, tak bardzo go przerażała, że czuł, iż pisze ten utwór nie na zamówienie, ale dla siebie? „Requiem” Mozarta dla Mozarta… „Requiem” jednego z najwybitniejszych kompozytorów wszech czasów jest największym jego dziełem sakralnym – monumentalnym utworem wokalno-instrumentalnym, zachwycającym dojrzałością i dramaturgią brzmienia. To ostatnie, nieukończone dzieło wiedeńskiego mistrza.

  • Dystrybucja bezpłatnych biletów dla osób indywidualnych rozpocznie się 14 maja 2024 r. i będzie prowadzona w kasie Opery na Zamku w Szczecinie od wtorku do soboty w godz. 14.00-18.00.
  • Miejsca na widowni są nienumerowane, a ich liczba jest ograniczona. Jedna osoba ma prawo pobrać z kasy maksymalnie 2 bilety na koncert. Nie będzie prowadzona rezerwacja miejsc na to wydarzenie.
  • Pula biletów zostanie przekazana do dystrybucji 8 czerwca 2024 r. od godz. 21.00 przy bramie głównej cmentarza.
  • Dystrybucja bezpłatnych biletów dla grup rozpocznie się w dniu 14 maja 2024 r. od godziny 14.00 i będzie prowadzona przez dział marketingu Opery na Zamku od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.00.Prosimy o kontakt telefoniczny 91 43 48 106, 91 43 48 144 lub mailowy: kbaranowska@opera.szczecin.pl
  • Miejsca na widowni podczas koncertu są nienumerowane.
  • Po zakończonym koncercie widzowie będą mogli skorzystać z dodatkowego kursu linii tramwajowej nr 8 w relacji Gumieńce – Zajezdnia Pogodno (trasą: Gumieńce–Plac Kościuszki–Brama Portowa–Plac Rodła–Kołłątaja i dalej do Zajezdni Pogodno przez ulicę Arkońską). Odjazd tramwaju z przystanku Cmentarz Centralny w kierunku Zajezdni Pogodno nastąpi o godz. 23.45.
Komentarze
Udostepnij